Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy uszkodzony czujnik abs ma wpływ na to że lekkie wcisnięcie hamulca powoduje włączenie się abs?Później przy drugim wcisnięciu hamulca pedał jest twardy i słabo hamuje?
Tak moze tak byc. Mialem kiedys taki przypadek w chewrolecie ze czujnik wskazywal bledna ilosc obrotow i hamujac auto strasznie zabkowaloa z racji wlaczania sie absu.
(30-10-2015 18:20)-chudy- napisał(a): [ -> ]Czy uszkodzony czujnik abs ma wpływ na to że lekkie wcisnięcie hamulca powoduje włączenie się abs?Później przy drugim wcisnięciu hamulca pedał jest twardy i słabo hamuje?

Wymień go szybko, bo jak w jeździe w korku jak ci włączy ABS to wywalisz skacząc jak żabka w poprzedzający samochód
Zdarza się w moim samochodzie czasem, że natychmiast po uruchomieniu silnik dosłownie na pół sekundy skacze na wysokie obroty i dopiero potem wraca do tych swoich ok. 800 obr. Nawet nie dotykam w tym czasie pedału gazu. Wszystko w samochodzie jest sprawne. Zdarza się to rzadko, ale ostatnio ze dwa-trzy razy w jednym tygodniu, więc zacznę się przyglądać.

Macie jakieś pomysły co to by mogło być?
u mnie tak było jak czujnik temperatury swirował
(31-10-2015 14:28)mati667 napisał(a): [ -> ]u mnie tak było jak czujnik temperatury swirował

Eee... temperatury czego? Smile
(31-10-2015 15:30)Czerwony napisał(a): [ -> ]
(31-10-2015 14:28)mati667 napisał(a): [ -> ]u mnie tak było jak czujnik temperatury swirował

Eee... temperatury czego? Smile

Kolego wymień siwy czujnik płyny chlodniczego dwu pinowy pod vakum i bedzie pan zadowolony
czujnik temperatury płynu chłodzącego g62
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=2655 tu masz opisane co i jak
ok. dzięki za radę.

Tutaj pojawia się wątpliwość: wskazania temperatury są poprawne, nic nie wariuje, nie skacze. Nie ma innych objawów które by potwierdzały, że to jest to.
najlepiej podepnij pod vaga i bedzie wiadomo u mnie poza gazowaniem po odpaleniu temperatura była poprawna nie skakała na wskaźniku
Przekierowanie