Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Trzeba sprawdzić trąbę słonia, aby znowu zatrąbiłBig Grin
(05-06-2016 13:54)ULTRA napisał(a): [ -> ]Jedno z moich ulubionych miejsc w szariku

No ale chyba teraz już wstawiłeś sobie linkę a nie kabel??
(05-06-2016 23:56)Bogos napisał(a): [ -> ]
(05-06-2016 13:54)ULTRA napisał(a): [ -> ]Jedno z moich ulubionych miejsc w szariku

No ale chyba teraz już wstawiłeś sobie linkę a nie kabel??

Zrobię to za 3-cim razem Big Grin
U mnie po odsłonięciu na szybko gumy widac przerwany brązowy gruby kabel, i juz było kiedys naprawiane, bo widac czerwoną izolacjęSmile
Przepraszam, że w "szybkich pytaniach", ale jak już się temat zaczął...

Pytanie natury ogólnej co do psucia się kabli w przelotkach drzwi i klapy:

Od czego zależy, że w jednym samochodzie lecą kable w drzwiach lewych, w innym prawych, w jeszcze innym w klapie, a w następnym wcale? Jakie są czynniki ryzyka? Jedyne co na "chłopski rozum" mi przychodzi do głowy, to garażowanie pod chmurką i duże amplitudy temperatur z tym związane. No bo co do uszkodzeń mechanicznych, to chyba w każdym samochodzie ten element jest jednakowo obciążony? Nikt chyba tego nie kopie...
Witam
sharan 2000 18 t
Mam problem z tylną wycieraczką.
Silnik sprawny bo na krótko kręci bez problemu.
Kable w przelotce w klapie sprawne.
Przełącznik do wycieraczek sprawny.
Bezpieczniki sprawne.
Moje pytanie co jeszcze mam sprawdzić?
Pozdrawiam
Na pewno manetka sprawna? Jak przytrzymasz to działa tylny spryskiwacz?
jesli mnie pamiec nie myli to do silniczka dochodza 4 kabelki. Dwa skrajne we wtyczce to zasilanie ktore powinno byc po stacyjce. Chyba kolor czarny i brazowy. Czyli tam podpinasz zaroweczke i powinna sie zaswieciec. Wtedy wiesz ze zasialanie masz na silniczek. Teraz na srodkowe piny wtyczki podajac mase to wycieraczka powinna machnąć. Czyli na ktorys srodkowy pin manetka podaje mase i mamy machniecie. Zreszta sprawdzamy ciaglosc kabli miernikiem od klapy od tej wtyczki do manetki itp by lokalizowac usterke.
Witam
Spryskiwacz działa.
Spróbuje tak jak kolega podpowiada z postu wyżej i dam znać.
Pozdrawiam
Witam, dziś zaczęło syczeć mi z kratek nawiewów, albo koło nich. Dźwięk jest przy włączonej klimie i wyłączonej (klima manualna). Jak wezmę pokrętłem na 0 również jest syczenie, czasem jest po wyłączeniu silnika słyszalne przez jakieś 15s. Pod maską nie słychać szumienia. Stawiam na niski poziom czynnika w klimie, albo jakąś uszczelkę pod pokrętłem. Od razu zaznaczam, że przeczytałem post http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...661&page=3 Czekam na Wasze podpowiedzi. Ps. jak naciskam obieg, to i tak słychać szumienie.
Przekierowanie