Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Sharan 1.9 ASZ. Jak najłatwiej na krotko odpalić pompę paliwa w baku?? Muszę spuścić paliwo z baku i plan jest taki żeby przy filtrze paliwa spuszczać.
Dwa dni będziesz spuszczał i do tego jeszcze dobrze wycyckasz. Wyciagaj kosz to go przy okazji wyczyscisz.
Wesoł, tak robię w audi i dobrze idzie. A spuszczać chcę przed wyjazdem do przyjaciół na północ
Możesz też dać butelkę pod maską do zasilenia silnika. Litr ropy w butelce pozwoli na 1.5 godziny pracy silnika a to chyba ci wystarczy by wypompować paliwo z baku.
Jest jakiś bezpiecznik który odpowiada tylko za pompę paliwa w zbiorniku ? Żaden z widocznych w nogach kierowcy nie załącza tylko pompy.
Bezpiecznik nie jest od załączania. Tam może być napięcie na jednym rzędzie bezpieczników cały czas napięcie(tzw stałe) oraz drugi rząd bezpieczników z napięciem po przekręceniu stacyjki(napięcie po stacyjce).

Po co chcesz wyciągać bezpiecznik to ja nie rozumiem skoro chcesz by pompa chodziła by wypompować to paliwo?
Jeśli przewód od bezpiecznika szedłby prosto do pompki, można by podać z aku napięcie i załączyć pompę. (tak przynajmniej robię w audi)
Nie może tak iść. Istota bezpieczników jest to że musi być na początku samego źródła prądu czyli zaraz za akumulatorem. Jakby był gdzieś dalej to wszelkie zwarcia przed bezpiecznikiem konczylyby się pożarem. Jeszcze raz powiadam. W skrzynce bezpiecznikowej mamy conajmniej dwa rzędy bezpieczników. Jeden jest ze stałymi plusami a drugi z plusem po stacyjce.
(21-01-2014 17:20)dadi napisał(a): [ -> ]Czy po awarii dogrzewacza trzeba usunąć jakieś jakieś usterki przez komputer, bo założyłem zregenerowany od kolegi Stefano, ale nie chce się włączyć.

Tak trzeba wykasować błędy bo nie odpali.Sam to przerabiałem .Jeden fachowiec faktycznie naprawił webasto(bo mam ta opcię)było przepalone sitko .wymienił poskładał ale nie wykasował błędów kompem i nie uruchomił poddał się .Pojechałem do innego rozebrał ponownie przejrzał powiedział że wszystko jest dobrze podpiął komputer zresetował i odpaliło i działa do dziś.Myślę że pomogłem paru osobom.pozdrawiam.


Wynalazłeś kolego jakiegoś starego posta z przed 6 lat i fantazjujesz .........
(31-01-2020 23:42)zbyszekm napisał(a): [ -> ]Tak trzeba wykasować błędy bo nie odpali..........................Myślę że pomogłem paru osobom.pozdrawiam.


Nie wypisuj tutaj bzdur, po mojej robocie sterownik jest czysty jak łza i piecyk tylko czeka na podpięcie mu płynu, prądu i paliwa. Ma startować jeśli ma zasilanie, sterowanie, paliwo... Jeśli nie startuje to przyczyn trzeba szukać w samochodzie.
Przekierowanie