Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Koledzy mam pytanie czy felgi aluminiowe z Audi A6 rocznik cos kolo 2000 podejda do Vw Sharana?
Wizualnie i optycznie raczej tak ET35 rozmiar opony siedzi 205/55/16. Orginalne z Audi,pod kapslem znaczek Audi. Kurde jest jedna sroba specjalna przed zlodziejem i problem z jej odkreceniem bo bym juz przypasowal do Galaxy z 99 rok czy by na szpilki ladnie weszlo. A tak to wielka niewiadoma.

W moim archiwum znalazlem to :

5x112, otwór 57 - VW T2,T3,T4,Sharan itp.,Passat od 1997,Audi 100/200,A4,A6,A8
Wiec mysle ze bedzie dobrze,ale przymierzyc trzeba chyba nie bedzie roznicy miedzy MK1 a MK2 czy MK3 miedzy rozmiarami otworow szpilek.
Będzie pasować. ET 35 mam u siebie i będzie prawie na równo z nadkolem.
Tzn. nie bedzie wystawac poza błotnik tak mam to rozumiec ? Patrzac np. z góry ?
Właśnie nie chce aby tak bylo. Moze maly szczegół ale istotny.Dobrze ze mi podpowiedziałeś bo nie zwróciłem na niego uwagii. Dzieki.
Jeździłem na takim ET 5 lat. Auto lepiej prowadzi się w zakrętach. Możesz brać w ciemno. na 100% będą pasowały.Smile
Pamiętaj tylko że jeśli nie masz w aucie chlapaczy to szybciej będziesz miał ubrudzone boki w aucie.Big Grin
(28-01-2016 02:18)andrew7800 napisał(a): [ -> ]Pamiętaj tylko że jeśli nie masz w aucie chlapaczy to szybciej będziesz miał ubrudzone boki w aucie.Big Grin
Oj tak, tak, tak Big Grin Ale z chlapaczami wygląda paskudnie.
Koledzy zakup zrobiony ,nie wiem jak ja patrzylem ale ET jest 45. Przymierzylem do Galaxy 1 i pasowaly idealnie. A sprzedawca nie wiedzial, czy beda pasowac do Sharana od Audi ,oni nic to nie wiedza, trzeba ich wszystkiego uczyc.
Oponki dwie ladne,prawie nowe koncowka 2015 (2115) roku ale marka pod psem bo to chinczyk.
WINDA WP16 205/55R16 91 W
Dwie pozostale na 1,2 sezony,jak cos to kupie jakies dwie nowe juz niedlugo,razem z chinczykiem niech sie scieraja.
Odnosnie tego ET niech ktos podpowie jak to bedzie wygladac,beda duzo wystawac poza blotnik,czy nie.
No z zewnatrz sa ladne,ale odsrodka alusy do czyszczenia i malowania. Nigdy tego nie robilem wiec bede drazyl temat w Lato.
No i na zapasie bylo tez kolo aluminiowe wiec mam 5 w cenie 4. W razie jakies kolizji,kraweznika bedzie jak znalazl. Okazja moze taka na pol gwizdka,ale nie mam felg na lato wiec musowo trzeba bylo cos szukac.

Odnośnie chlapaczy przód juz założony,tyl w trakcie załatwiania.
Et 45 podejdzie spokojnie. Będzie delikatnie schowane pod błotnikiem. Nic nie będzie wystawać za obrys błotnika. Rozstaw szpilek jeśli masz 5x112 to będzie pasowało. Sporo kolegów z forum jeździ na przysłowiowych łopatach z Audi i jest ok.Smile
Dzieki,a jak sie sprawa przedstawia z nosnoscia tych felg od audi ?
Znaczek wybity jest Audi,ale to zawsze osobowka,choc z A6 to kawal maszyny jest.

Moge normalnie ciezar klasc jak na stalowkach orginalnych,czy trzeba uwazac ?
Koledzy sprawavtroche nie typowa . Pacjent to sharan z 2003 1,9 auy prz prędkości około 70km/h trzęsie całą buda i auto juz nie przyspiestza. Do tej prędkości zbiera się bardzo ładnie. Aha święci się kontrolka ABS i od ESP . Napewno jes walniety lewy przedni czujnik ABS . Czy to może mieć coś wspólnego z tym ze auto nie chcę przyspieszać? ??
Celowałbym w pompki lub ich wiązkę. VAG prawdę Ci powie. Przyczyn może być naprawdę wiele. Od drobnostki związanej z elektryką, przepływką czy układem paliwowym po remont silnika. Od popsutego czujnika to małoprawdopodobne, bo mi kiedyś pies szwagierki przegryzł przewód od czujnika ESP i kontrolka świeciła, ale jeździł normalnie. Bez Vaga ciężko ugryźć.
Przekierowanie