Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie! Jak nazywa się spinka która łączy dolną część szyby czołowej z plastikową osłoną?
koledzy mam trochę głupie pytanie , wiem że to nie to forum ale mam trochę problem z fordem żony a na forum forda niestety nie mogę się doczekać odpowiedzi , jest tu ktoś kto by miał wiedzę na temat silników cdti ( faktycznie francuski hdi - PSA ) ??
1.4 czy 1.6 ?
1,6 90KM , problem jest taki że auto dostał " muła " i jak chcę mocniej przyśpieszyć to kopci mocno na czarno , mechanik sprawdził mi dolot i nic , na kompie wychodzi mu informacja - za małe ciśnienie doładowania turbiny , powiedział mi ze może to być wina przepływki , a wiem że jest tam jeszcze jakiś sterownik czy jakoś tak od turbiny , nie wiem co zmienić ,żeby w koszta duże się nie wbijać , problem jest taki że przez 3 miesiące będe teraz w Koszalinie bo tak bym podjechał do Łowicza i już
Witam czy ktoś ma informację odnośnie koronki ABS tył, Sharan 4motion auy 2005r. Ile tam zębów? Rozbieralem to 2 razy przy czujniku bo mi wariowal ESP jednak nie czujnik a nadpeknieta koronka spuchnięta przez rdze na przegubie ja wypchalo. Każde zaglądanie do czujnika osłabia mi gwint śruby mocującej czujnik, a zapomniałem przeliczyć ile tam zębów było. Chce kupić nową ale nie jestem pewien którą.
  Pyt2.
Czy przód, tyl to inne rozmiary?  Inna wielkość przegubów, pytam bo coś mało widzę przeguby tyl 4mota...
Koronka ma 48 tych ząbków. Przeguby są inne na tył.

Co do 1.6 HDi to przepływka w żadnym aucie nie ma nic do doładowania turbiny. Skoro kopci to znaczy że przepływka pokazuje dobre wartości czyli zasysa jest spory powietrza tylko od turbiny dalej do IC i kolektora dolotowego nie trafia do samego silnika. Czyli albo dziura gdzieś na rurach lub samym intercoolerze no ewentualnie map sensor czyli czujnik ciśnienia doładowania uszkodzony lub kabloteka do niego. Nie pamiętam jak tam jest czy on na rurze jest czy podłączony wężykiem do dolotu ale chyba to pierwsze.
ok dzięki , muszę kupić ten czujnik bo nie mam gdzie podmienić , ic przyglądałem się u tego mechanika jak oglądaliśmy rury to nie było widać żeby było coś nie tak , zobacze ile kosztuje nowy ten czujnik , a może gdzieś używka będzie za małe pieniądze ....ale to nigdy nie wiadomo jak z tymi uzywkami
Dwumasa i sprzęgło z 2.0 tdi 8v BRT (sga) pasują bez problemu do 1.9 auy?
To ten sam zestaw co w asz. W sga we wszystkich tdi w poliftiwych jest pasujący między sobą.
Też tak znalazłem, ale wolałem się upewnić. Trafił mi się zestaw z dwumasem po
ori przebiegu 150k za grosze, biorę tylk dla dwumasu w zasadzie. Ile taki dwumas oryginalny wytrzymuje bo mój jeszcze nie do wymiany? Na coś zwracać uwagę podczas sprawdzania?

https://youtu.be/xYNub48UZpU boczne luzy są niedopuszczalne jak rozumiem? Luz na sprężynach jaki jest dopuszczalny? Kiedyś widziałem filmik jak to wyjaśniali.
Przekierowanie