Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
ostatnio właśnie tego doświadczyłem, silnik miał już ok 50 bo wskazówka ledwo sie ruszyła, pogoda bezwietrzna, na podszybiu jeszcze ciepło i piec nie rusza... ale mam przełącznik i został użyty. ;-)
Ja zmostkowalem na stale bo po co to wylaczac. Nawet w lato warto by to chodzilo jak silnik zimny. Od nieuzywania sie psuje.
(19-12-2016 12:20)wesol napisał(a): [ -> ]Ja zmostkowalem na stale bo po co to wylaczac. Nawet w lato warto by to chodzilo jak silnik zimny. Od nieuzywania sie psuje.

czasem muszę (a nawet dość często) tylko przeparkowac samochód pod blokiem, szkoda aby piec rizpiczynal całą procedurę i za kilkanaście sekund sie wyłączył... jeszcze musze zrobić przycisk całkowitego rozlaczania.
Ktoś podpowie gdzie to odkopać jak to zmostkowac??? A powiedzcie owe węże pod autem ocieplanie na zimę???
Jest w na forum w dziale dokumentacji. Instrukcję udostępnił Stefano tu link.
czasem muszę (a nawet dość często) tylko przeparkowac samochód pod blokiem, szkoda aby piec rizpiczynal całą procedurę i za kilkanaście sekund sie wyłączył... jeszcze musze zrobić przycisk całkowitego rozlaczania.
[/quote]

I w czym to przeszkadza? Wybuchnie ten piec? Bo umnie juz 6 lat tak jezdzi i tez robie male przeloty.
Siemka, szybkie pytanie: czy pompa paliwa we wszystkich wersjach silnikowych jest taka sama? Czy pompa z 1.9 TDI będzie pasować do Galaxy 2.3 benzyna? Albo chociaż od benzyny do benzyny (np. 2.0 8V do 2.3 16V)?
od diesla napewno nie bo tam nie ma cisnienia w dieslu bo to tylko pompka podajaca. Za to kiedys w oplu zamienilem pompke paliwa z silnika 1.8 do silnika 3.2 i ten 3.2 smigal az milo.
na 99% powinna podpasowac taka od 2.0 do 2.3 bo cisnienia maja podobne.
Ok dzięki. dzisiaj zamontowałem pompę z sharana 2.0 8V do galaxego 2.3 16V, bo wyglądały tak samo, więc stwierdziłem że przypasuje. Narazie chodzi.
Te pompki zazwyczaj sa takie same i conajwyzej roznia sie zewnetrznym regulatorem cisnienia. Tak przynajmniej zaobserwowalem w oplach.
Przekierowanie