Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej,

Szybkie pytanko.

Wraca z dlugie weekendu auto na ekspresowce temperatura plynu caly czas na zegarach 90 stopni. Po zjazdzie i wolnej jezdzie miejscowosci spada do 80-85 zegraowych. Tempratura w aucie ustawiona na 22 stopnie na zewnatrz 12. Pozniej poza miastem znowu trzyma 90 stopni na trasie, hamowanie w miejscowosci znowu zaczyna opadac na 80-85 i tak w kolko. Tak powinno byc? Czy termostat za wczesnie sie zamyka/otwiera?
Te wyniki to z vcds/vag com odczytane czy tak z szafy z łucznika wydedukowane wartości?
Z szafy Smile głównie chodzi mi o to czy jak juz dojdzie do 90 stopni to powinien to trzymać na liczniku. W vcds to wiem że jest duży zakres roboczy Smile
Dzisiaj jak patrzyłem to na szafie jak było 90 to termostat jeszcze był zamknięty i dolny wąż nie był gorący chwilę później poszedł duży obieg. Niestety nie mam możliwość sprawdzenia teraz temperatur na VCDS Smile
Bo na szafie robi się pionowa wskazówka na 90-tce gdy temperatura wody pójdzie na 76 stopni. 75 stopni wody to na szafie wskazówka jest przechylona a tylko 76 i na szafie robi się pionowo. Szafa a realia to całkiem inna sprawa jak widać.
W moim galaxy zawsze tak jest ze przy niższych tem pogody tak 15c to w trasie spada zawsze poniżej 90c w mieście to już rzadko jest 90 chyba ze stoję dużo w korkach.
Rozmawiałem z jednym kolega co miał już kilka tych aut mówi ze zawsze w nich był problem z odgrzewaniem silnika i często marzną mu nogi w zimę na trasie Smile. Nawet w 2010r jest tak samo.
Mowa onsilniki 1.9 i teren 2.0 diesel
(16-06-2021 21:50)Kony napisał(a): [ -> ]W moim galaxy zawsze tak jest ze przy niższych tem pogody tak 15c to w trasie spada zawsze poniżej 90c w mieście to już rzadko jest 90 chyba ze stoję dużo w korkach.
Rozmawiałem z jednym kolega co miał już kilka tych aut mówi ze zawsze w nich był problem z odgrzewaniem silnika i często marzną mu nogi w zimę na trasie Smile. Nawet w 2010r jest tak samo.
Mowa onsilniki 1.9 i teren 2.0 diesel

A dogrzewacz działa? Bo u mnie nawet przy- 15 normalnie się nagrzewa.
Dogrzewacz ??? Nawet nie wiedziałem ze coś takiego jest w tych autach .
Coś więcej mi powiesz na ten temat Smile
(17-06-2021 12:04)Kony napisał(a): [ -> ]Dogrzewacz ??? Nawet nie wiedziałem ze coś takiego jest w tych autach .
Coś więcej mi powiesz na ten temat Smile

Wpisz w wyszukiwanie na górze po prawej stronie strony "dogrzewacz" i zobaczysz ile tematów wyświetli Wink
Dzisiaj pojechałem na trasie z vcdsem.
Przyspieszając temperatura wzrastała do 89 stopni. Prędkość koło 160-170 i powoli dalej szła w góra jak odpuszczałem to spadała do jakiś 85 jak tylko zjechałem do miasta z ekspresówki to temperatura silnika oscylowała koło 82 stopni na zewnątrz termometr pokazywał 26. Nie udało mi się chyba zaobserwować otwarcia termostatu. Nie wiem czy ten termostat się dobrze otwiera czy nie Smile
Przekierowanie