Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zdemontowanie kanału: Najpierw wyrywasz mieszek od lewarka do góry. Siedzi na zatrzaskach.Masz dojscie do dwóch torxów. Potem wyrywasz plastik z przełącznijami szyb-też zatrzaski. Masz tam kolejne dwa torxy. I już kanał zdemontowany. Kable są na tyle długie, że wystarczy włożyć rękę i wtyczki odpiąć. Tak jest w polifcie -Alhambrze.Big Grin
Jak jest u was z klimatyzacją klimatronik ? ostatnio musiałem wymienić czujnik ciśnienia klimatyzacji ( sprężarka czasami przestawała działać - potem już całkiem ) i od tamtej pory jak dam na LO słabo chłodzi... oba wiatraki chodzą ale nie włącza się jakby 2 bieg wiatraka... przed wymianą czujnika wiało chłodek że uuuu, na wszelki wypadek ściągneli mi środek chłodzący z klimy, było ok . 800, ( mam jednostrefową ) ponoć tyle samo dali... może teraz są za niskie temperatury do jego włączenia ??? nowy czujnik uwalony ?
2 bieg to się włączy jak ciśnienie hp jest większe od 16bar czyli na dworzu będzie gorąco ze 30st, albo i więcej. Jakie są ciśnienia po włączeniu? A tak bez sprawdzania jaka temp rurek LP i HP jest po włączeniu klimy? LP powinna być zimna hp ciepła/gorąca. Skąd diagnoza, że to presostat a nie zawór regulacyjny w sprężarce?
Wcześniej mi się włączało jak było ok. 25 stopni na LO - a może nawet i mniej, jak sprawdzić te ciśnienia po włączeniu ? na jakimś kanale vaga ? jedna rurka jest zimna a druga ciepła... Na kompie wyszedł błąd czujnika... kablotekę od czujnika sprawdzałem, na jednym pinie jest prąd jak włączyłem zapłon, na drugim po włączeniu silnika...
Ciśnień nie sprawdzisz vagiem, jedynie manometrami, jedź do kogoś kto je ma albo do kumatego klimiarza. A jaki błąd wywaliło tego czujnika?
Teraz nie pamiętam jaki to był błąd... w sumie były 2 błędy, jeden że uszkodzony czujnik, drugi - zawarcie...
Zaraz, ale teraz nie masz już błędów na czujniku? W vagu możesz sprawdzić tu masz info o blokach itp.
Po wykasowaniu błędów brak Smile dzięki za pdf. Jak jutro wrócę z pracy to zerknę na kompa...
witam wszystkich uzytkownikow vw sharan 18 t 20v zagazowany tak kupiłem i na gazie przy przyśpieszaniu trochę szarpie a na benzynie jest ok po podłączeniu kompa wyskoczył błąd przepustnicy czy mam w to wierzyć czy też szukać innej przepustki pozdrawiam i przepraszam za błedy
Przeczyszczenie przepustnicy nie zaszkodzi, wyjmij i przeczyść.
Jaki dokładnie błąd ?
Przekierowanie