Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
nie jest zamienna. Calkiem inne ksztalty.
Krótko, na temat, czy do sharana mkI podejda mi tarcze z zaciskami z mk2 ??
piszac mk2 rozumiem ze masz na mysli sga po 2000 roku a nie ten od 2010 roku wiec odpowiadam. Poczatkowe poliftowe sga mialy zestaw hamulcowe te same co przedlifty. Oczewiscie chodiz o tarcze hamulcowe o srednicy 288mm czyli pdo kola 15 cali. Poznien w poiftach dawano juz wieksze tarcze pod kola majmniejsze 16 cali i te juz nie podejdą.
Tak chodzi mi o tego po 2000, a te wieksze dlaczego nie podejda ??
Rozbierz kolo i zobacz jak wyglada calosc. Soro zacisk ma przeswit do tarczy ze 2-3 mm to jak ma wejsc tarcza wieksza o prawie 1.5 cm albo i wiecej. Zawsze jest tak ze jak dajesz wieksza tarcze to musisz albo zmieniac zacisk albo jarzmo albo nawet i zwrotnice. Oczewiscie klocki tez sa inne.
Wiem, tylko wlasnie chodzi mi zmiane calosci tarcza, zacisk i klocki, narazie tyl, bo przod to bede szukal czegos znacznie wiekszego z innego auta, tylko jeszcze nie mam pojecia z czego moze mi cos podejsc, rozwija sie tutaj dluzsza duskusja a mialo byc krotko, na temat Wink
a 313 mm z btb nie jest juz duza. Ja tam wole zeby mi tanie kolka weszly [..... komentarz był zbędny ......]
W sumie 313 chyba by wystarczylo Wink Moze mial ktos do czynienia z tarczami firmy bozarto, warto je kupowac ?? Mysle kupic zaciski z modelu po 2000r. i wlasnie tarcze i klocki tej firmy
Ponownie przypominam - dział: Ogólno techniczny a topic wątku: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Koledzy posprzątałem tu trochę przedświąteczne - proszę o minimum słów i maksimum treści technicznych a nie innych, dla dłuższych dyskusji zakładajcie nowe wątki - inaczej ten wątek będzie bez sensu i zostanie zamknięty.
firma nie jest jakos mega znana ale to cos pewnie jak mikoda albo nieco gorzej. zakladaj ATE.
Przekierowanie