Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
ok postaram się jutro ogarnąć.
(07-01-2017 12:54)PAMONIUSZ napisał(a): [ -> ]ok postaram się jutro ogarnąć.
otóż, wracając wczoraj z fabryki opisywanego efektu brak, podejrzewam, ze gdzieś sie przyczopowało parafinką i jak mróz zelżał to odpuscilo. profilaktycznie po rozgrzanuiu ukladu wodno olejowego dałem w pi...... i żadnego niepokojacego przerywania. pomimo to jak będę miał chwilę i bedzie ciut cieplej odkrece ten koras w filtrze bo moze okazac sie, ze syf sie tylko ruszył
Do baku mozesz dolac tez z litra lub dwa benzyny. Przynajmniej nie bedzie sie parafina wytracac.
a lepiej beny czy jakiegoś depresatora? ew jakiego? kiedys do merca w123 normalnie z 7 litrów beny lałem i było git ale dla PD to juz chyba hardcore.
Obojetnie czy depresator czy bene. Ze dwa litry na 60 litrow to nic sie nie stanie. Masters kiedys polecal dolanie beny. Sam odrobine dolewam.
Czy pompa Vacum podejdzie z 1.9TDI BLS, do AUY ??
Przeglądałem tu i ówdzie wyglada na to ze maja ten sam numer 038145209. Litera na końcu odpowiada za rocznik. Nie jestem pewny ale w BLS chyba jest Bosch a w Sharanie LUK. Szkodzi nic bo zmieniałem pompę i mam teraz Bosch 038145209C działa bez problemu
Tak dokładnie, ja w AUY mam LUK, a w BLS jest BOSCH z tym poprawionym króćcem.
Czyli powinna bez problemu podejść.?
Krociec to nie problem w pompie tandem bo bez demontazu go tylko palcem dociskasz i malutenkim nawet mloteczkiem wkolo ostukujesz i juz krociec sie trzyma. Nie to jest problemem w pompach tandem. Pompa ma wytwarzac przede wszystkim cisnienie paliwa. Vaq zazwyczaj jest sprawna. Nie ma podzialu czy pasuje czy nie pasuje bo wszystkie z 1.9 tdi pasuja miedzy soba niezaleznie od budy i rocznika. Tylko niektore 2.0 maja calkiem inne te pompy tandem. Tak wiec nie patrzcie na rocznik tylko jakie cisnienie tworzy sekcja paliwowa. Pompy uszkodzone bywaja i w rocznikach 2008 .
Takie wystukiwanie dookoła młoteczkiem to może i dobre, ale na chwilę, tak samo jak klejenie tam dookoła silikonem.
Przekierowanie