Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(17-06-2016 20:23)rafal4610 napisał(a): [ -> ]być może że coś pomyliłem Tongue Sprawdzałem czujnik przy silniku, zaraz za odmą, czyli wychodzi że nie ten. Ten w chłodnicy jest u góry czy u dołu ? A ten przy silniku to od czego jest ? Bo boje sie, że coś mogłem uszkodzić przy sprawdzaniu Tongue Na tym czujniku w trójniku na wężu wentylator ładnie ruszył. Mam climatronic 1 strefowy

Witam.

Czujnik w chłodnicy jest tylko jeden więc znajdziesz go bez problemu, jest po przeciwnej stronie do wyprowadzeń króćców wody, na środku słupka. Ten przy silniku pewnie od wskazania temperatury sprawdziłeś, jeśli robiłeś tylko zworkę to nie powinieneś nic uszkodzić, co najwyżej może Ci błąd wyskoczyć związany z czujnikiem temp., że poza zakresem albo zwarcie, w zależności jaką rezystancję poprzez zworkę sobie odczytał. Jeśli chodzi o bezpieczniki to musiałbyś jeszcze rocznik auta podać, a najlepiej zrobić zdjęcie układu bezpieczników to wtedy będzie wiadomo, w której rozpisce szukać, są dostępne na forum.

Pozdrawiam

(18-06-2016 08:52)Kloit777 napisał(a): [ -> ]
(18-06-2016 08:39)HerkulesWPR napisał(a): [ -> ]Witam, za co odpowiada przekaźnik 430?

przekaźnik klimatyzacji

Witam.

Bądź/również dla ogrzewania postojowego.

Pozdrawiam

(17-06-2016 23:39)Kloit777 napisał(a): [ -> ]Czy do Galaxy z 1996 roku (uboga wersja) można doposażyć metodą plug&play elektrycznie podnoszone szyby przednie ??

Witam.

Jeśli miałbyś już wyprowadzone wiązki w oryginale, w co wątpię, to mógłbyś tak zrobić ale znając życie to albo będziesz musiał kupić gotowe wiązki (używki z allegro) albo samemu ciągnąć przewody. Był/y już temat/y na forum o tym więc wystarczy poszukać i napisać do kolegów co się w to bawili i Ci powiedzą jakie koszty i ile zabawy z tym jest.

Pozdrawiam.
rocznik '98. Zdjęcie zrobie przy okazji Smile A co do czujnika w chłodnicy to dobiore sie do niego od góry ? Bo niestety nie mam kanału i musiałbym coś kombinować, gdyby od spodu
(17-06-2016 23:39)Kloit777 napisał(a): [ -> ]Czy do Galaxy z 1996 roku (uboga wersja) można doposażyć metodą plug&play elektrycznie podnoszone szyby przednie ??
Nie wiem jak chcesz plug&Play to zrobić. Nie da się. Musisz ciągnąć wiązki, doposażyć samochód w przelaczniki to tak na szybkiego. W el. Masz silniczki el od podnoszenia szyb, ale pasuje wszystko idealnie od dawcy. Dziura po korbkacb zatkasz zaślepkami z alledrogo, i wymienisz plastiki w boczkach.
(06-06-2016 12:32)Czerwony napisał(a): [ -> ]Przepraszam, że w "szybkich pytaniach", ale jak już się temat zaczął...

Pytanie natury ogólnej co do psucia się kabli w przelotkach drzwi i klapy:

Od czego zależy, że w jednym samochodzie lecą kable w drzwiach lewych, w innym prawych, w jeszcze innym w klapie, a w następnym wcale? Jakie są czynniki ryzyka? Jedyne co na "chłopski rozum" mi przychodzi do głowy, to garażowanie pod chmurką i duże amplitudy temperatur z tym związane. No bo co do uszkodzeń mechanicznych, to chyba w każdym samochodzie ten element jest jednakowo obciążony? Nikt chyba tego nie kopie...
Juz o tym pisałem. Po pierwsze to leci bo samochody zaczeli produkować księgowi... a tak na poważnie. po naprawie wiązki w drzwiach tylnich zaobserwowałem następujące rzeczy:
1. kable nie mają "nadanego kształtu" jakim mają przylatywać przez przelotke
2 izolacja kabli trze o gumę przelotki i dlatego w przelotce te kable się zginają na małej powierzchni i przy ogromnej sile przekladni jaką są drzwi...
3. trytytka pierwsza po wejściu kabli do drzwi jest za wcześnie i nie pozwala kablom pracować po wiekszym łuku co zmniejszyloby możliwość zagięcia. ja ja usunąłem wogóle. kable włożyłem w peszelek gładki plastikowy dosc elastyczny i posmarowalem smarem silikonowym. pracuje pieknie w tej przelotce i nie ma. prawa sie zagiać
KRÓTKIE PYTANIE : jaki skok w cm powinno mieć cięgno gruszki turbo w ASZ? Gdy będę mial dostęp do kanalu chcę przeropować gruszke i rozruszac kierownice, stąd dobrze było by wiedzieć jaki ten skok powinien być.
Z góry dzięki, pozdrawiam.
Ruch tej sztangi na turbiny to około 14 mm. Zdemontowana gruszka to ma ruch tej sztangi 18mm
a jak uważasz, czy olej silikonowy będzie ok?
zassać go do gruchy po zdjeciu przewodu podciśnienia i ruszać sztangą, czy demontować gruche? Nie będę miał wiele czasu na kanale więc chcę ograniczyć sie do niezbędnych czynności. Niestety kiedyś e Warszawie było kilka darmowych najazdów lub za 2 zyla mozna bylo caly dzień grzebać, teraz za 20 zl za godzinę i grafiki napięte jak baranie jajca...
Można napsikac bez demontażu. Tylko gruszka ma membranę w połowie swojej budowy czyli napsikac można i z jednej i z drugiej strony. Tak by wypadało zrobić.
wie ktoś czy daj radę w alhambrze zdemontować tylko górną część deski rozdzielczej czy trzeba całą rozbierać ?
Trzeba cala, przerabialem to w zeszlym tygodniu, dół trzeba odkreacic ale tylko odsunąć i wtedu sciagniesz,
Przekierowanie