Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy przy wymianie prawego przegubu może dojść do potrzeby rozebrania/wyjęcia skrzyni biegów?
nie potrzeba chyba ze cos jest nie tak ze skrzynia sam przegub nic nie wnosi by wyciągać skrzynie biegów
(29-08-2015 21:44)K9Darek napisał(a): [ -> ]Czy przy wymianie prawego przegubu może dojść do potrzeby rozebrania/wyjęcia skrzyni biegów?
No ja bym nie wyciągał skrzyni przynajmniej nie widze potrzeby. Ale zapytam tak. Dlaczego pytasz??, skąd taki pomysł??
(29-08-2015 20:06)wesol napisał(a): [ -> ]Robiłem nie wiem w ilu już turbinach ale nie mniej jak w 20. W swoich autach to że 3 razy. Nawet w oplu robiłem u siebie pod domem.
Nic nie regulujesz sztangi. Masz tylko wyczyścić geometrie.

dobra, bendęBig Grin, powiec mi tylko jak, bo mam dostep do piaskarki, a ty czym czyściłeć, jakimś konkretnym płynem?
No właśnie taką alternatywę próbował mi wmówić "mechanik" a że prawej strony jeszcze nie wymieniałem i nie byłem pewien różnic konstrukcyjnych, to i tak nie mogłem w to uwierzyć i sądziłem że to debil.
Dziękuję za potwierdzenie mojej skromnej, amatorskiej tezy.
Zeby wyciagnac skryznie to musisz wpierw wyciagnac polosie czyli to jakby nie patrzec czesc peirwsza do demontażu. Polosie lewe i prawe sa te same i parametry i dlugosci itd w manualach.

Spraktor Normalnei rozkrecasz czesc goracą, wyciagasz srodek i zostaje ci w muszli goracej co jest z kolektorem wydechowym zmienna geometria. To masz rozebrac bo tam sa 3 wałeczki i pierscień oraz mechanizm zmiennej geometrii przykrecony na 3 srubki na torx T20. Tylko zebys nie poukrecał srubek. Czyścisz szczorka drucianą i papierkiem sciernym. Piaskowanie tez by moglo bc bo to element dosc twardy wiec raczej nie "pomłotkujesz" go. Ale nie widze sensu bo samowyczyszczenei szczotka na wiertarce przywraca sprawnosc w 100%.
Chyba gdzies Artur robil jakies fotki jak czyscilismy u niego w AFNie ale moze w wolnej chwili zorbie sam jakis manual bo gdzies tam cos lezy w piwnicy i na nowszych typach turbin tez moge zrobic bo mam takie rzeczy.
Gdzie w Galaxy 1999r VR6 znajduje się filtr oparów paliwa (węglowy) ?
(30-08-2015 08:42)wesol napisał(a): [ -> ]Zeby wyciagnac skryznie to musisz wpierw wyciagnac polosie ..

Mi nie chodzi o to czy trzeba zdemontować półosie przy wyjmowaniu skrzyni tylko czy przy wymianie półosi trzeba demontować skrzynię. Czytałeś od tyłu Big Grin
Tak ale calego zgania nie przeczytales. Wnioskie jest to ze nei da sie skrzyni wyciagnac jak polosi wpierw nei zdemontujesz wiec jak moze byc tak ze skryznie trzeba zdemintowac by polosie wytargac??
Wesol po zatankowaniu 2 zbiorników paliwa auto zaczelo niemalnie jeździć uwiezysz? Ale mam większy problem. Dziś holowałem łódź na lawecie i 250km pokonalem 50km/h bo telepalo cala budzą podczas jazdy,kiedy poscilem gaz spokój. Czy to przegob wewnętrznySie kończy? Bez obciążenia zdrowe auto. Podpowiec cos mistrzu
Przekierowanie