Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
jak dasz rade przyspawać to spawaj nic się nie stanie.albo wymiana przegubu ,przy kupnie dostaniesz nową śrubę i smar oraz osłonę i opaski wszystko w komplecie będzie
Witam.

Jeśli urwałeś i to co wystaje z przegubu nie daje się wykręcić, to znaczy że jakiś baran dokręcał pneumatem, źle załapał gwint, bo gwint w przegubie jest na wylot, w związku z czym smar z przegubu jednocześnie smaruje gwint wewnątrz trzpienia i się nie zapieka, wymieniłem setki przegubów w VW i jeszcze nie zdarzyło się, żeby śruba się ukręciła, a więc do wymiany, tak jak pisze kolega powyżej, zostaje Ci cały przegub, bo co z tego, że przyspawasz, jak i tak nie wkręcisz, bo jest zapieczona. No chyba, że ten kawałek urwany da się wykręcić, to wtedy kupujesz oryginał/zamiennik dla N90625101 ewentualnie jakąkolwiek M16x1.5 (ale twardą 8.8 bądź więcej) i długości około 80mm, do tego 2-3 podkładki (albo jedną grubą około 10mm tak jak w oryginale) i skręcasz.

Pozdrawiam
Kiedys kolega wymienial przegub w pasku b5 i tam sciagniecie przegubu odbywa sie wlasnie przez wkrecenie tej sruby na maxa. Zbija to przegub. Tyle ze gamon wkrecal stube nie jak przegub byl ustawiony na wprost tylko na przegietym przegubie. Rant gwintu tak zaklepal ze nie szlo tego odkrecic. Dwie osoby trzymaly imadlo a ja kluczem z przedluzka 1.5 metra odkrecakem. Tyle ze w sga sruba nie jest tak dluga by zbic przegub wiec sie wklada kawakek bo okolo 3 cm preta stednicy nieco mniejszej jak sruba.
Ja bym wrocil do domu bez szalenstw na drodze i wtedy dzialal. Chyba przyspawac srube mniejszego rozmiaru tak by ten kawalek wkrecic do srodka. Sciagniesz przegub i od srodka wyciagniesz ten kawalek sruby. Nowa stuba to nie problem. Umnie sie to gdzies tam wala po gatazach.
Wesol mylisz się.
Jestem właśnie po wymianie przegubów i śruba jest na tyle długa aby zbić go z ośki.
Dokładnie tak jak piszesz kolego.Paweł ta śruba ja w sharanie czy w innym z trojaczkow wkrecam ta śrubę żeby ściągnąć przegub. Ona ma właśnie odpowiednią długość
To ja mam inne w takim razie bo w trzech przegubach umnie wkrecam do konca i nie zbija przegubu. Jaka dlugosc macie gwintu na tych srubach?
Nie wiem czy to nie zależy od tego jaka jest śruba. Ostatnio prosiłem kolegę @Wesol o pomoc jak to zdjąć. Za chorobę nie chciało zejść. Robiłem to w polifcie i oryginalna śruba na zwykły klucz z podkładką starczała do zdjęcia. Nie trzeba było nic podkładać. W nowych kompletach Lobro i Spidan w obu pakowane GKN była śruba na taki gruby imbus i ta już nie starczała na długość.

Na temat długości śrub nie odpowiem ponieważ auto które właśnie robię stoi 40 km dalej na kanale.

P.S. Dzięki @Wesol za pomoc przy zdjęciu przegubu.Wink
Tak dopowiem bo Marcin mi przeslal fotke srób i mnie tym troszke zainspirowal. Wiec polecialem do swoich zasobow i tez mam ori uzywana srube na klucz 27, mam tez srube nową taka sama na 27 i mam tez srube od audi na imbus 19mm. Wiec dorwalem przeguby zewnetrzne a ze mam tego troszke i wala sie po piwnicy to sobie sprawdze. No i tak wkrecam i ani na srubie z audi ani na tych od sharana nie zbija mi tego patyka z przegubu zewnetrznego. Moze mam cos inaczej moze mam jakies inne patyki inne przeguby czy jak ale mierzylem te moje sruby i z Marcinem na sluchawce wisialem i gadalismy i umnie to nijak nie dziala. Musze wkladac kawalek takiego preta bo okolo 25-30 mm by zbic przegub. Ale ten patent poznalem kiedys dawno temu jak wymienialem przegub w passacie B5 i tam to dziala bez najmniejszego problemu.
Dziękuję wszystkim za rady.
moja śruba rozciągneła się na gwincie. Wystawało ok 1 cm i pokusiłem się o zabawę w wyciąganie i się udało małą żabą zaciskową. udało się wkręciłem nową.
Siema wszystkim mam pytanie wie ktos moze w jakis sposob sprawdzis zamki centralnego otwieranie i zamykanie ktory jest padniety
Blad 01146 i dziala tylko drzwi kierowcy bagarznik i wlew paliwa reszta milczy kable w drzwiach cale
Przekierowanie