Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W standardzie jest grzanie tych elementow.
Podepnij auto pod vaga i sorawdz w bloku dogrzewacza czyli 18 jakie bledy sa. Piec bledow z rzedu i piec sie blokuje.
poczytaj triche na tym forum na wszystko jest odpowiedź. a w skrócie : pompka jaknjest. moze mieć skonczine szczotki, wiec piec się przegrzewał i załapał 5 błędów i się wyłączył.
To co napewno ma działać to pompka wody na podszybiu i niezależnie czy piec jest ok czy nie ona ma chodzić bez naprawienia jej naprawa pieca jest troche bez sensu.
Mam taką ori pompke na podszybie, po regeneracji szczotek za 90 zł jakby co.
Dziękuję Panowie za odpowiedź. Śledzilem tematy dogrzewacza i myślałem, że najpierw piec, potem pompka. Okazuje się, że odwrotnie. Czyli najpierw robię pompę.
A druga sprawa - czyli mam rozumieć, że ogrzewanie lusterek jest w standardzie? Jeśli tak to czeka mnie poszukiwanie dlaczego oba nie grzeją.
Jak masz elektryczne lusterka powinno być i grzanie włączane przyciskiem tylnej szyby.
pytanko do posiadaczy SGA z silnikiem 1.9 tdi 110km

Chce zarejestrowac swojego sharana i bylem na przegladzie...

w kwitach z przegladu wpisali mi 1600kg (dopuszczlna masa przyczepy z hamulcem) 2 nie mogli bo w dowodzie auto ma całkowita masa dopuszczlna 4 t...

a samo auto 2.4t

do tego stwierdzili ze w wydziale komunikacji nie przejdzie...

jakto u was jest ??
Ja mam DMC 2500kg a masę przyczepy z hamulcem 2000kg.
(04-10-2016 14:40)xspeed99 napisał(a): [ -> ]pytanko do posiadaczy SGA z silnikiem 1.9 tdi 110km

Chce zarejestrowac swojego sharana i bylem na przegladzie...

w kwitach z przegladu wpisali mi 1600kg (dopuszczlna masa przyczepy z hamulcem) 2 nie mogli bo w dowodzie auto ma całkowita masa dopuszczlna 4 t...

a samo auto 2.4t

do tego stwierdzili ze w wydziale komunikacji nie przejdzie...

jakto u was jest ??

Co prawda biedronka ma 115 koników ale ma wpisane w dowód rejestracyjny
Dopuszczalna masa całkowita: 2430
Masa własna z kierowcą 1666
Dopuszczalne obciążenie 764
Dopuszczalna masa przyczepy z hamulcem 2000
Dopuszczalna masa przyczepy bez hamulca 700
(04-10-2016 14:40)xspeed99 napisał(a): [ -> ]pytanko do posiadaczy SGA z silnikiem 1.9 tdi 110km

Chce zarejestrowac swojego sharana i bylem na przegladzie...

w kwitach z przegladu wpisali mi 1600kg (dopuszczlna masa przyczepy z hamulcem) 2 nie mogli bo w dowodzie auto ma całkowita masa dopuszczlna 4 t...

a samo auto 2.4t

do tego stwierdzili ze w wydziale komunikacji nie przejdzie...

jakto u was jest ??
Ostatnio znajomy przechodził podobny problem. Kupił auto z innego kraju gdzie miał wbite w dokładanym haku 1600 kg dla przyczepy z hamulcem.

Powinni dla 110 KM wbić 2000 kg dla przyczepy z hamulcem najazdowym. Wszystko zależy od tego co masz wbite w dowodzie i w jakim kraju to zrobiono.
Homologacja pojazdu pozwala na wbicie 2000 kg. Jeśli zakładasz hak teraz to taka waga powinna być wbita. Jeśli ktoś wcześniej wbił w dowód 1600 kg to nie można tego tak sobie zmienić. Żeby to diagnosta wyprostował to musisz pisać o wyciąg Swiadectwo z homologacji pojazdu i za to płacisz. Czeka się na taki papier miesiąc. Potem to już z górki Tak jak przy przerejestrowaniu auta.Wink
Lata mi podłokietnik od fotela kierowcy, wiecie jak zdjąć ten maskujący okrągły plastik z boku bo szarpię i nie chce tego połamać, a mocno siedzi dziad.
Przekierowanie