Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Szukam i szukam, nie mogę znaleźć. Ktoś kiedyś gdzieś w odmętach forum umieszczał informację że w Krakowie lub okolicach jest firma, która handluje częściami używanymi SGA ? Poratujcie numerem
Masz PW
Koledzy,czy dogrzewacz d5wz z mercedesa vito 2003r będzie pasował do mojej alhambry z 2005r za d5zf ?? Cy nie siedzi tam jakaś inna elektronika dla mercedesa?Pytam bo mogę taki mieć za 100 do max 150 zł. Sprawny ,sprawdzałem grzeje.
D5wz to d5wz. To czy to jest od merca czy mazdy nie ma znaczenia. Roznica jest w sterowniku. Czyli nie polaczysz sie z nim vcds. Jeszcze byly wersje tych piecy z canem ale sam piec jest taki sam.
No jak zawsze mogę liczyć na kolege wesol Big Grin, dziekuję, szkoda tylko że lipa z tym sterownikiemAngryAngryAngry Już prawie kupiłem za 100 zł, nadzieja matką głupich. treba dalej zaciskać pasa i odkładać na coś z vagaAngryAngryAngryAngry
Trzebaby sie zorietowac ile ster d5wz kosztuje z vaga i wtedy to taki piec to bardzo dobra sprawa. Sam tak kiedys zrobilem w swoim sharanie.
jak jest dobry za tą kaskę to bym go montowal na krótko. ogarnąć tylko wyłączanie czujnikiem temp silnika , do tego przełącznik w kabinie i tyle. zostaje Ci ok 5-6 stów w kieszeni np. dołożyć do dobrych opon
UPG? Kalpay nawiewu - przód? Termostat?

Co jakiś czas, jakiś czas temu, raz działało raz nie ciepły nawiew. Pomagało wyłączenie silnika, 2 min postoju, odpalenie i spoko leciało ciepłe ponownie. Teraz kicha, nic z tych rzeczy nie pomaga. Dodam że na odpalonym webasto ciepłe leci (sauna wręcz w aucie), później jak zgaszę silnik i odpalam leci zimne.
Wymieniłem termostat i problem zniknął, elegancko ciepłe leciało. Piec mam sprawny, Stefano naprawiał.
Płynu nie ubywa, syczenia czy bulgotania czy oleju po odkręceniu korka płynu nie widzę/nie ma.
Czyżby termostat po 3 tygodniach padł? Czy może faktycznie klapy nawiewu jak mówił mi Michał łysy?
Bo dobierać się teraz przed świętami do tego to jakaś mordęga - zwłaszcza że czasu ni ma. Bo mnie już zalewa, normalnie jak coś doprowadzę do porządku to następne leci... aż człowiek ma momentami dość tego auta.
Może macie jakieś rozwiązanie?
Może Ci kolego czujnik temperatury z podszybia fiksuje? Część użytkowników tego auta zrobiła sobie przełącznik, który mostkuje/zamyka obwód z pominięciem tego czujnika. Jest na forum instrukcja jak to zrobić.
Czujnik to taki wlacznik termiczny w zasadzie termostat jak w zelazku. Jego umiejscowienie jest dosc niefortunne. Cieplo silnika idzie na podszybie i grzeje ten wlacznik i rozlacza dogrzewacz. Ten wlacznik w polifcie zalacza ponizej +10 stopni ale jesli sie autem zatrzymamy na 5 minut a na dworze jest nawet -2 stopnie to i tak rozlaczy piec. Poprostu jadac jest oed powietrza zimnego na wkacznik a postoj to powietrze z komory silnika idzie na wlacznik.
Przekierowanie