Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Walczył ktoś z mocno zapoconą skrzynia (EHH) jakaś porada skąd może cieknąć? bo półki jest tak brudna że ciężko zlokalizować miejsce gdzie się poci a nie miałem pod ręką nawet czym jej przemyć no i zapewne zapowiada mi się zwalanie skrzyni po nowym roku Undecided
dam reke sobie uciac ze ze skrzyni nie cieknie tylko z egra albo gdzies obok i leci ci to w dol z tylu i wyglada jakby ze skrzyni cieklo. Sprawdz olej w skrzyni jak jest na full to nie skrzynia.
faktycznie z egr'a trochę cieknie ale silnik jest suchy a skrzynia jak by ktoś ją oblał olejem, jak okaże się że to jego wina to wytnę go fleksem przy samej "dupie". No ale na to dopiero po nowym roku i dzięki za podpowiedź.
(30-12-2016 13:03)maciejek napisał(a): [ -> ]Panowie, nie opowiadajcie pierdół o oleju do skrzyni manualnej. Jedynym olejem jaki można zastosować to Fuchs Titan Sintofluid FE 75W, osobiście polecałbym jeszcze dodatek Liqui Moly z MOS2 numer 2652. Numer uszczelniacza 02M301189G , lewy/prawy jest taki sam

Dzięki za simeringi.
No z tym olejem to już sam nie wiem. A same simeringi chyba nie będą potrzebne byłem na kanale i mówią mi skrzynia nie cieknie. Więc nie wiem co ten gość na przeglądzie mi wciskał.
No nie wiesz bo przecie pytales dlatego. Ja ci mowie co mam juz przeegzaminowane. Te skrzynie z papieru nie sa. Wazne by poziom byl odpowiedni a i tak nie jeden jezdzil w skrzyni majac nawet mniej jak litr bo widzialem takie sytuacje.
(31-12-2016 00:49)PabloLG napisał(a): [ -> ]
(30-12-2016 13:03)maciejek napisał(a): [ -> ]Panowie, nie opowiadajcie pierdół o oleju do skrzyni manualnej. Jedynym olejem jaki można zastosować to Fuchs Titan Sintofluid FE 75W, osobiście polecałbym jeszcze dodatek Liqui Moly z MOS2 numer 2652. Numer uszczelniacza 02M301189G , lewy/prawy jest taki sam

Dzięki za simeringi.
No z tym olejem to już sam nie wiem. A same simeringi chyba nie będą potrzebne byłem na kanale i mówią mi skrzynia nie cieknie. Więc nie wiem co ten gość na przeglądzie mi wciskał.
Numer katalogowy oleju to G052171A2, jego zamiennikiem jest Fuchs którego symbol podałem. Lanie czegokolwiek zaowocuje później awarią i kiepską pracą skrzyni.
Drodzy forumowicze, pomogliście mi już kilka razy i mam nadzieję że tym razem także nakierujecie mnie na winowajcę. Ostatnio podczas wymiany oleju i filtra, stwierdziłem że zmienię również filtr kabinowy. Ogólnie szyby parowały mi od czasu zakupu samochodu (klimatyzacja jest niesprawna, a żaden warsztat u mnie w mieście nie potrafił poradzić sobie ze zlokalizowaniem nieszczelności, bo twierdzą, że jest na tyle mała by zlokalizować ją w jeden dzień. Temat do wiosny sobie odpuściłem). Nie przeszkadzało mi to bardzo, bo często w trasy jadę sam, ewentualnie z jedną osobą i szyby zaparowane były jedynie lekko. Apogeum problemu pojawiło się wczoraj, gdy wyjechałem z Nakła w trasę do Włocławka. Przez 140 km, szyby tylne - pasażerów i dwie tylne uchylne zaparowały tak bardzo, że skraplała się na nich woda. Od kierowcy i pasażera poradziłem sobie nawiewem na przednią szybę, a tylna to wiadomo. Żadne ustawienie klimy mi nie pomaga, czy będzie to LO, czy 20C, zwiększenie nadmuchu, zmniejszenie. Kiedyś gdy szukałem rozwiązania u Was na forum, znalazłem wątek w którym było na zdjęciu pokazane, jak w kanałach odprowadzających wodę było pełno liści i brudu. Niestety nie mogę go znaleźć, a chciałbym jakoś złagodzić u siebie parowanie szyb, do czasu aż oddam auto w ręce specjalistów od klimatyzacji. Dywaniki gumowe, w środku sucho, i brak zbędnych rzeczy, które mogłyby gromadzić wilgoć w aucie. Stosowanie środków typu antyfog mija się z celem bo efektu brak.
Sprawdz czy obieg nie jest zakniety na wewnetrzny mimo ze na panelu ustawisz ze z dworu ma ciagnac. Mozesz nawet wyciagnac filtr kabinowy narazie to tez bedzie mniej wody ciagnac. Klima nie ma nic do tego.
Rozumiem, że jeżeli wyłączę obieg wewnętrzny to nawiew powinien chodzić wyraźnie głośniej?
Tak pewba zmiana dzwieku jest ale ten obieg lubi sie psuc a awaria obiegu to w domysle ustawia na wewnetrzny a wtedy szyby paruja.
Przekierowanie