Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
@toma126
Zarzuć, spróbujemy.
Witam, nie mam wzmocnienia tylniego pod zderzakiem. Nie zwróciłem uwagi na to przy zakupie. Jest hak holowniczy. Czy moze tak być, że demontuje się to wzmocnienie przy montażu haka? dla. mnie to dziwne i zamierzam zamontować wzmocnienie.
Przy montażu haka usunąć trzeba wzmocnienie -belkę tylna. W przypadku kolizji mogą być później problemy z odszkodowaniem. Nie wolno przecie sobie w podwoziu wspawywac szyn kolejowych by mieć auto pancerne. Musi być strefa kontrolowanego zgniotu. Zresztą mamy auta nie ramowe a samonośne.
pojadę z tym pytaniem do stacji kontroli i zapytam sie znajomego rzeczoznawcy. Nie dolatuje do mnie to, że to jest szyna bo był to element wyposażenia konstrukcji samochodu. jak wstawiamy hak do np. W124 nie wycinamy nic z d.... żeby osłabić konstrukcje. hak ma homologację przechodzi przeglądy itp. więc jaki bylby problem przy odszkodowaniu.?
ale. możesz mieć rację przepis moze taki być
(06-08-2016 08:57)wesol napisał(a): [ -> ]Przy montażu haka usunąć trzeba wzmocnienie -belkę tylna.
Nie trzeba nic usuwac jesli sie tego niechce robic celowo. Trzeba tylko kupic belke od modelu co mial hak i tyle bo sa dwa rodzaje.
Ori belka nie jest podcieta wiec będzie przeszkadzać i nie da się założyć wtedy haka. Ubezpieczalnie się też wycfanily i szukają by uciąć przy wypłacie wiec jak będzie coś założone niezgodnie ze sztuką czyli jak przykazal producent to będzie lipa. Nie wiem czy PZU wypłaci odszkodowanie pełne za np zderzak jakiś robiony na zamówienie czy coś w tym stylu.
Wtrace cos od siebie, rodzice maja passata b5 z orginalnym hakiem od nowosci i belki niema tez od nowosci, mialem superb i tez nie bylo belki od nowosci, kiedys byl opel i oczywiscie tez belki nie bylo od nowosci a wszystkie haki orginalne typu westfalia
A dodam ze np. w passacie trzeba usunac belke bo w te miejsce jest montowany hak
Tak też żeśmy tak robili w polu w nowych autach. Nie ma czegoś takiego jak orientuje hak westfalia. To tylko jeden z producentów z którym mogli albo i nie podpisać jakąś umowę. My żeśmy akurat zakładali jakieś inne haki tak jak i kratki na tylną część auta czy blokady skrzyni biegów. To jest cześć doposazenia auta. Choć nie wiem jak sprawa się ma z tymi juz nowszym hakami chowanymi i wysuwanymi manualnie jak i elektrycznie. Jak wtedy robiłem to była nowość.
No to jak. Fabryka jak zaklada hak to juz na tym poziomie bierze szlifire i podcina ori belke??? No i co wtedy ubezpieczenie mowi?? Ktos jak zaklada haka a jest drucarzem to pewnie ze mu lepij wywalic belke i powiedziec ze tak ma byc. Z reszta jak wplyw ma wyciecie blaszki 3x5cm w miejscu w ktorym nawt chyba nie przylega do auta a mocowania wszystkie så w kaplecie. Obecnie mam w garazu 4 sga i wszystkie co maja hak jest belka. A etka co mowi????
No moze byl to jeden z producentow który dostarczal haki tak czy siak belki niema od nowosci, zreszta hak w takim przypadku przejmuje role belki,
tak z innej beczki kolega kupil niedawno sharana po 2004 i nie spojrzal i mu ukradli orginalny hak wpinany oraz winde i zadnej belki tam nie widzialem..
Przekierowanie