Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,pozdrawiam i o zdrowie pytam. Pytanie które mnie nurtuje a tego względu ze od 2 lat w rodzinie zawitały SGA ( stad sie wszystkiego nie wie) pytanie co to za sterownik jest na tunelem co idą linki od zmiany biegow a pod deska rozdzielcza blisko ściany grodziowej. Jest przykręcony na gorze do tunelu co idzie na środku auta. Z racji założenia dodatkowego gniazda zapalniczki i rozebraniu plastików jest takie ustrojstwo,ciezko odczytać gdyz widzę tylko ściany boczne tego sterownika. Wie ktos to niech sie podzieli info,a na necie ńie wiem jak to ugryźć wiec spytać nie ma sensu .
Sensor-sterownik poduszek powietrznych.
Tak zgadza się. U mnie jak wystrzeliła poducha to wymieniałem ten sensor na drugi sprawny. Niektórzy to naprawiają ale co sprawny fabrycznie to nie naprawiany. W końcu to system bezpieczeństwa.Smile
Walczę dzis z lampkami w drzwiach na razie bez efektów.
modul poduszek powietrznych owszem z czujnikiem udarowym w srodku. Tego sie nei naprawia, jedynei co to kasuje crash date i jest jak nowy. Niczym sie nie rozni.
Koledzy potrzebuje rozpiskę pinów od sterownika silnika. Chce znaleść wzbudzenie alternatora w tej wiązce. Pomoże ktos ?
macie jakieś metody na zdjęcie tapicerki drzwi ? Bo są te pieruńskie zatrzaski i mam problemy z rozmontowaniem. Boje sie, że jak za mocno pociągne to moge uszkodzić ten boczek, a tego bym nie chciał Tongue
Ja kupiłem taką łyżkę specjalną za 20zł. Już miałem dość przyklejania tych uchwytów na kołki do tapicerki.
Odnośnie zdejmowania tapicerki wewnętrznej z drzwi doświadczenie robi swoje. Na początku łamalem prawie wszystkie plastikowe żółte kołki. Teraz tez sie zdaza ale po 1) próbujemy ja zdjąć ciagnąć do góry i teraz ważne jesli któryś boczny górny kołek jest miedzy czasie zdjęty z tapicerki to zaczynamy wlasnie z tej strony. Ja zazwyczaj zaczynam od wewnątrz boczne ciagnąć do góry boczek a następnie druga strone dół sam wyjdzie jak usniesiemy całość do góry. Troszkę jest lepiej zdjąć auta drugiej generacji od 2000 w gore ,do 2000 roku jest tragedia. Najważniejsze nie ciągniemy boczku do siebie tylko do góry. Odkręcamy klamki,korbkę od szyb i wtedy działamy .
Przekierowanie