Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przyłączę się ze swoimi rozterkami. Nie licząc krótkiego romansu z Vectrą DTI i teraz Alhambry, zawsze jeździłem wolnossącymi benzynami. I teraz nie wiem czy niektóre zachowania auta-diesla są normalne czy nie. Ot po prostu może poniższe sprawy są zupełnie naturalne i nie przejmować się nimi:

1) Turbo dziura (?):
podczas ruszania auto w pewnym momencie lekko traci moc by po chwili dostać kopa. Gdy jadę i tylko lekko dotykam gazu by utrzymać prędkość to w okolicach 2000 obr/min (i tylko w tym momencie) po dotknięciu pedału gazu auto na szarpnie (przydusi się) i jedzie dalej. To szarpnięcie mnie martwi ale to tylko przy
tys obr/min i tylko przy lekkim naciśnięciu na pedał

2) Turbo czy dwumas (?):
podczas ruszania na pierwszym biegu i kręceniu do około - 1,5-2 tys obr/min a następnie puszczeniu gazu i pełnym wciśnięciu sprzęgła (by zmienić bieg) obroty spadają poniżej 1 tys obr/min (gdy nie spieszy mi się ze zmianą biegu, bo np ruch się spowolnił, jak to w mieście bywa) wtedy właśnie jest charakterystyczny dźwięk jakby śmigło hamowało. Czasem na filmach przy sportowych autach takie coś słychać
(27-12-2015 20:25)qba napisał(a): [ -> ]wtedy właśnie jest charakterystyczny dźwięk jakby śmigło hamowało. Czasem na filmach przy sportowych autach takie coś słychać

Chodzi Ci o wirnik turbiny czy jak ??
U mnie przy zmianie biegów przy wciśniętym sprzęgle słychać takie delikatnie szuranie/chrobotanie, tak jak gdyby wirnik gdzieś delikatnie ocierał o muszlę.
(27-12-2015 21:49)ULTRA napisał(a): [ -> ]
(27-12-2015 20:25)qba napisał(a): [ -> ]wtedy właśnie jest charakterystyczny dźwięk jakby śmigło hamowało. Czasem na filmach przy sportowych autach takie coś słychać

Chodzi Ci o wirnik turbiny czy jak ??
U mnie przy zmianie biegów przy wciśniętym sprzęgle słychać takie delikatnie szuranie/chrobotanie, tak jak gdyby wirnik gdzieś delikatnie ocierał o muszlę.

Dokładnie o podobny dźwięk mi chodzi. Wyczytałem, że szaro-czarny dym przy ostrym przyspieszaniu może oznaczać nagar (?) w turbo i zablokowaną kierownicę (?). Może to to?
Cześć wszystkim moje pytanie jest następujące. Czy pompa tandemowa pasuje od 1.4tdi trzy cylindry do 1.9 tdi pd czy są jakieś różnice ? Proszę o odpowiedz pozdrawiam
nie ma. Generlanie ta samam pompa o tych samych numerach wystepuje jako czesc zamienna do AMF czyli 1.4 tdi i taka sama do 1.9 tdi ASZ.
ok dzięki
(27-12-2015 18:21)wesol napisał(a): [ -> ]Nie pasuje. Od octavi pasuje do poliftowych sga.

Sprecyzuję może trochę o lusterkach(wkładach) do sga, wiec galaxy przed i po lifcie miały takie same lusterka, a sharan i alhambra miały różne w przed i w poliftach.

Dzisiaj kupiłem podgrzewany zamiennik za 22 zł
2 szybkie pytanka:

1. czy w Galaxy popielniczka po otwarciu powinna być podświetlana ??

2. jak efektywnie działa wam podgrzewanie przedniej szyby ? przed zakuem myslałem ze to bedzie naciśnięcie przycisku i wszystko spłynie lub da sie zmieść wycieraczkami a realia to takie ze ak szybko to nie działa i najwyzej na poczatku lepiej sie skrobie a zeby spłyneło to duzo czasu trzeba ... mozna poprawić a efektywność ?
1. Tak
2. 3 - 4 minuty i wszystko spływa Smile

A teraz tak od siebie. Czy jest jakaś metoda wykręcenia świec żarowych, żeby ich nie pourywać? Na ciepłym czy na zimnym silniku? Postukać? Popryskać czymś?
(04-01-2016 16:30)zdroyek napisał(a): [ -> ]2 szybkie pytanka:

1. czy w Galaxy popielniczka po otwarciu powinna być podświetlana ??

2. jak efektywnie działa wam podgrzewanie przedniej szyby ? przed zakuem myslałem ze to bedzie naciśnięcie przycisku i wszystko spłynie lub da sie zmieść wycieraczkami a realia to takie ze ak szybko to nie działa i najwyzej na poczatku lepiej sie skrobie a zeby spłyneło to duzo czasu trzeba ... mozna poprawić a efektywność ?

kolego , u mnie też długo grzała, po dodaniu lekko gazu szyba zaczynała grzać dużo szybciej,spróbuj podnieść obroty tak do 1300-1500 może i u ciebie pomoże
Przekierowanie