Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(24-12-2016 13:49)Scrappy napisał(a): [ -> ]Gdzie w przedliftowym liczniku znajdę napięcie po stacyjce? Licznik bez MFA, tylko czerwona kostka. Ewentualnie, jak jest z kontrolką ładowania? Potrzebuję podpiąć podświetlenie wskazówek w taki sposób, żeby świeciło albo od razu po przekręceniu kluczyka albo po odpaleniu (niezależnie od poświetlenia zegarów).

Udzielę ci tej informacji jak wroce do kraju i obejze auto rodziców alhambra 99 rok. Szukałem plusa po stacyjce do podłączenia ledow dziennych. Ale teraz nie pamietam. Jak chcesz cżekac to napisz na PW . Bede ze dobre 2 tyg. W kraju.
dwa szybkie pytania.
1) jaki olej musi byc do skrzyni 6 biegow (sharan 2002r 1.9auy)
2) czy wiecie moze jaki simering musi byc do skrzyni od strony długiej półosi??
2 litry oleju najlrpiej syntetycznego do skrzyn biegow. Chodza opinie i zalecenia by lac olej czerwony od automatow jako ze niby lepszy jest do manuala. Ja zalalem cokolwiek co mi tam dali w sklepie motoryzacyjnym. Wazne by byl tam olej w tej skrzyni. Ja osobiscie zalewam troszke wiecej poza stan.
Simmering daj najlepiej ori.
w sklepie powiedzial zeby stary byl na wzor.
a w weekend zjezdzam z niemiec i czas mnie goni.. cos wymysle.
a nie ma jakiegos konkretu???
w bmw mialem naklejke na skrzyni biegow manualnej, ze wlasnie olej od automata. w sklepie patrzyl jak na kosmite .

temu wole nie zdawac sie na wiedze tylko sprzedawcy.
to jakie ma oznaczenia 75w 80 cos takiego ??
Tak ake oznaczenie nie jest wyznacznikiem bo spokojnie mimo ze producent podaje chyba 75w90 to mozesz zalac 75w140 i tez bedzie dobrze. Oleje sie generalnie dobiera wzgledem tego jak upalasz auto. Jesli ostro swirujesz to lepiej czesciej wymieniac a do skrzyni dac troche wiecej i syntetyka. Ja mam pol na pol zalany do manuala i do automatu. Jezdze juz tak ze 3 lata albo wiecej.
Raczej jezdze dynamicznie z wiekszoscia trasy.
Ze tak powiem nie zamulam. Ale tez nie paluje od swiatel. wiec mysle orginał zaleje bedzie good ;]
Witam.Polecam do skrzyni biegów olej Fusch TITAN ATF 5005 koloru czerwonego -bardzo dobre właściwości smarne oraz bardzo lekko przełączają się biegi pomimo niskich temperatur.
Panowie, nie opowiadajcie pierdół o oleju do skrzyni manualnej. Jedynym olejem jaki można zastosować to Fuchs Titan Sintofluid FE 75W, osobiście polecałbym jeszcze dodatek Liqui Moly z MOS2 numer 2652. Numer uszczelniacza 02M301189G , lewy/prawy jest taki sam
Ja zalalem olej K2 jakis synteyk 75w90 i mimo mocno podwyzszonej mocy jezdzi poprawnie. Te skrzynie sie generalnie nie psuly tak jak w tdikach w golfie 4 leonach octaviach 1generacji itp. Unas w sga te skrzynie pozniejsze z klapka to mialy tylko ta przypadlosc tworzenia luzu ale tu juz zaden olej nic nie pomoze na to. Temat oleju byl juz wiele razy poruszany. Nigdy zaden olej nie zapewni braku awarii ale sa znane przypadki skrzyn ktore sa bardziej podatne i mniej podatne na awarie.
Siemanko spotkała mnie dzis rzecz straszna serduszko wyzioneło ducha
Tylko tak sie zastanawiam co byscie moze obstawiali jako ze znacie sie na mechanice jest dziura w tłoku czy mogła by zrobic sie z tego ze ma założona mapke "Gotowca" ładnie sie zbierał zostatł zerwany dwa razy ten duzy klin na wale ale bez wiekszej awari wystarczylo ustawic rozrzad i zalozyc drugie kolo i dumam czy ta mapa mogla miec na to wplyw i na dziure w tłoku na tej mapie zrobione jest 60tysiecy jak mu sie depło na gaz np.wyprzedzanie to osmiornica zostawala z tylu xd kopcil na czarno normalne przy zwiekszonej dawce co wy o tym sadzicie lepiej zmienic mapke w firmie z hamownia czy ta zostawic na nowym silniku ?
Przekierowanie