Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
ja też mam Alhambrę , turbo ze zmienna , ale nie jest jakaś wadliwa , zawsze można używkę kupić za parę zł
Jakie cisnienie dla opon 225/45r17 felga 7,5 cała szeroka
Witam.

Felga 7,5 cala nie jest standardową felgą dla tego modelu przy tym rozmiarze więc niestety książkowo odpowiedzi nie oczekuj, poza tym na każdej oponie masz podane maksymalne ciśnienie jakie można "zapodać", bo skąd mamy wiedzieć w jakim indeksie nośności masz opony, a to definiuje też między innymi maksymalne ciśnienie, standardowo przy tym rozmiarze, feldze 7 cali i indeksie 94, dla Sharana jest bodajże 2.9 bar przód i tył na pusto, a 3.1 bar przód - 3.4 bar tył przy załadunku.

Pozdrawiam
(20-01-2018 15:17)Zdzichu.cl.97 napisał(a): [ -> ]Jakie cisnienie dla opon 225/45r17 felga 7,5 cała szeroka

Tu masz raczej na felgę 7 cali
[attachment=6134]
Masz zupełnie inna naklejkę pod klapka wlewu . Dzięki wielkie za pomoc Smile
(21-01-2018 11:28)Zdzichu.cl.97 napisał(a): [ -> ]Masz zupełnie inna naklejkę pod klapka wlewu . Dzięki wielkie za pomoc Smile

To nie z mojej biedronki tylko znaleziona w sieci ja mam taką naklejkę
[attachment=6138]
Też kiedyś szukałem dla takich opon i teraz się przydało WinkD)
1.9 TDI PD
Strasznie drży na wolnych obrotach, czuć drgania na kierownicy, lewarku, fotelu, zagłówkach po lekkim dodaniu gazu na 1000obr/min jest ok, i potem z powrotu to samo od 1100-1700 i na jałowym i podczas jazdy(dodatkowo drży cała deska rozdzielcza).
Wymieniłem przeguby wew. od A4 B6 - dalej to samo.
Kupiłem dwie pompki, bo maje były lekko podjechane - korekty, bipy lepsze a drgania zostały.
Ogólnie jest wrażenie, że po otwarciu maski, że silnik mocno drży....

Aaaa i jeszcze - nie ważne czy silnik ciepły czy zimny, oraz wciśnięcie/puszczenie sprzęgła nic nie daje.
(21-01-2018 14:43)ULTRA napisał(a): [ -> ]1.9 TDI PD
Strasznie drży na wolnych obrotach, czuć drgania na kierownicy, lewarku, fotelu, zagłówkach po lekkim dodaniu gazu na 1000obr/min jest ok, i potem z powrotu to samo od 1100-1700 i na jałowym i podczas jazdy(dodatkowo drży cała deska rozdzielcza).
Wymieniłem przeguby wew. od A4 B6 - dalej to samo.
Kupiłem dwie pompki, bo maje były lekko podjechane - korekty, bipy lepsze a drgania zostały.
Ogólnie jest wrażenie, że po otwarciu maski, że silnik mocno drży....

Aaaa i jeszcze - nie ważne czy silnik ciepły czy zimny, oraz wciśnięcie/puszczenie sprzęgła nic nie daje.

rura -wydech źle leży ??
(21-01-2018 15:08)kotlet napisał(a): [ -> ]rura -wydech źle leży ??
Raczej nie nic nie było grzebane, odpięcie przeplywki też nic nie daje, przy załączonej klimie + przednia/tylna szyba dalej tak samo.
Może poduszka ta pod filterem powietrza, albo ten lizak na dole, chociaż w benzynie miałem inny objaw poduszki.
Witam,
Czy zna ktoś może stroną lub jakiekolwiek inne źródło gdzie można znaleźć listę wszystkich oryginalnych alufelg montowanych w Sharanie i Alhambrze? Chodzi o wzory +rozmiary. Coś na wzór tego: http://www.passatplus.de/arbeitshilfen/felgen/index.htm
Dzięki
Przekierowanie