Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
99rok sharik mam u siebie tak ze jak pchnę w stronę licznika to się włącza wycieraczka i chodzi co jakiś czas a jak pchnę znów w stronę licznika to gaśnie mam tak w obydwóch szarpanach (drugi fatra 98 rok)
(15-04-2017 00:02)Sianko napisał(a): [ -> ]99rok sharik mam u siebie tak ze jak pchnę w stronę licznika to się włącza wycieraczka i chodzi co jakiś czas a jak pchnę znów w stronę licznika to gaśnie mam tak w obydwóch szarpanach (drugi fatra 98 rok)

Miałem tak w passacie z 99 i tak się do biedronki przyzwyczaiłem, że zapomniałem o takiej opcji.
Zdzichu jak by co to mogę podesłać instrukcję obsługi. Wydana w 2000 roku więc może pasować.
Edit:
[attachment=5525]
Witam,
Vw sharan 1,9 AUY 2002r
Planuje wymiane rozrządu.
Ku mojemu zdziwieniu po zdjęciu górnej osłony stwierdzam brak hydraulicznego napinacza.
Nie robiłem jeszcze bez hydraulicznego.
Ma ktoś moze parametry napięcia owego napinacza?
Pozdrawiam
Witam.

Jakie parametry, tam jest zwykły napinacz ze wskaźnikiem ustawienia, prościej się nie da Smile. W załączniku masz instrukcję od ajm ale to to samo.

Pozdrawiam
Dokladnie. Zreszta powiem tez zeby poprostu tez metoda macanta sobie tez sprawdzac naciag. Chodzi tez oto ze wskazowka wskazowka ale sa rozne przypadki ze moze byc niby ksiazkowo ale czuc i widac w logach synchro ze pasek luzny. Rozumu tez nie polecam wylaczac.
ja mam stary model rozrządu z hydraulicznym napinaczem i po wymianie komletu daje delikatny dźwięk ok 2tyś obrotów a już kilka razy sprawdzałem i od 13 tyś km dźwięk zostaje taki sam a podzespoły wyglądają ok miał ktoś podobny objaw ??
Witam.

Co to za dźwięk, pisk, brzęczenie, huczenie? Ja miałem kilka przypadków huczenia i wszystkie były spowodowane złym ustawieniem rolki napinającej względem hydraulicznego tłumika drgań, zamiast "wzorcowych" 4mm było niewiele ponad 1-1,5mm, czyli praktycznie całkowicie wciśnięty trzpień, z reguły pomagało poprawne ustawienie, w nielicznych przypadkach nowa rolka + tłumik i ponowne ustawienie. Jeden przypadek z piszczeniem miałem, jak pompa wody dostała luzu osiowego wzdłużnego na wirniku i koło zębate od niej obcierało o obudowę pompy. Przyczyn może być jeszcze kilka, czasami najszybciej jest jeszcze raz wszystko rozebrać, sprawdzić, złożyć na nowo, niż co chwilę zaglądać "wyrywkowo". Niestety wielu podchodzi do tego rozrządu zbyt rutynowo, nie wspominając, że prawie nikt nie sprawdza stanu/zużycia kół zębatych. Najpierw się upewnij, że to z rozrządu, a nie z osprzętu napędzanego paskiem wielorowkowym, czy nieszczelności na rurze intercoolera bądź jego samego.

Pozdrawiam
Szybkie pytanie od laika. Choć już nieco wiem o tym sharanie. Czy pompa Vacum może piszczeć w sensie pisk ocierjącego metalu o metal - ćwierka a powyzej 1100 piszczy i im mocniej nadusze na pedał gazu tym głosniej (nie ma znaczenia czy jest wyprzeglony czy na biegu) nie piszczy tylko na wolnych obrotach.
Dostałem dzis diagnoze od mechanika że piszczy wałek rozrzadu (czy to w ogole mozliwe zeby popiskiwal przy reakcji na nawet lekkie dodawanie gazu). Ale moze to byc pompa vacum. Czy w pompie vacum jest no. łozysko ktore moze piszczec? Ew z tamtad dochodzi to ćwierkanie.
Już wiem ze to pompa. Upewniam się czy ta owa poniżej będzie ok? Z góry dziękuje za odp.

http://allegro.pl/vw-sharan-1-9-tdi-115k...22479.html
Jeśli pomoze w moim 1.9AUY 115km jest taka jak z ogłoszenia.
Pompy Bosch Lepsze ponoc. Moze cos trafisz ;]
Przekierowanie