Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W touranach golfach itp to 2.0 były 8 zaworowe które są w zasadzie takie same jak 1.9. Rozwiercony tylko o milimetr czy półtora i tyle. Wiadomo inne pompowtryski inne Turbo ale tak to prawie to samo. Były też 2.0 16 zaworowe na pompowtryskach i te to miały problem z pękaniem głowicy. Nie jest to super częste ale głowica kosztuje 2400 zł plus przełożenie osprzętu, uszczelki może rozrząd itd i robota to lekko 5000 zł. Nowsze jednostki tdi na CR czyli 1.6 i 2.0 to dużo mniej awaryjne. 1.6 wcześniejsze miały wtryski siemensa psujące się, pompę wysokiego ciśnienia opilkujaca. Później weszły boscha-dużo lepsze. 2.0 tdi CR generalnie bardzo dobre.
rozumiem, czyli trzeba sprawdzać po kodzie silnika czy 8 czy 16
już sobie sprawdziłem że to dodge caliber mają wszystkie silniki 2.0 16v , to trzeba sobie odpuścić
Nie wiem co tam. Montowali w tych dodge'sch ale jeśli CR to nigdy nie wyszedł żaden CR 8 zaworowy. Wszystkie są 16stki. 8 zaworowe to były na pompowtryskach i silniki 2.0 tdi Pd były np w mitsubishi montowane ale to wieki temu było. Nawet dwa tourany co mam w 1.6 tdi CR są 16 zaworowe. Takie czasy już są ze musi być 4 zawory na gar.
koledzy szukam dobrych wtrysków 1.6 cr vw nr 03L130277B , kupiłem sobie okazyjnie seata altea xl 2011 rok, dałem do znajomego do sprawdzenia i powoli się kończą , przebieg oryginalny 277.000 i po nich , może ktoś coś wie na temat takich wtrysków
podobno te 1.6 nie są za bardzo żywotne
Tak to siemens owe wtryski. Daj do Jacka do Łowicza to je zrobi.
no tak , właśnie próbuje się dodzwonić , tylko najgorsze jest to że te siemens ( continental ) mają cewki które jak się uszkodzą to kaplica bo nie ma ich do kupienia , tylko używka i koniec , co za gów...o
Tak czy siak Jacek je ogarnie. To jak robi i co wymienia to nie wnikam. Zresztą mi też w pompowtryski jednym się cewka też zepsuła i Jacek wymienił. Czy nowe czy używane to jyz dla mnie nie istotne. Niby bosch i części są ale jeśli cena zaporowa to co mi po tym że jest w sprzedaży.
Ja mam dwa tourany z tymi wtryskami siemensa. póki co jeżdżą i nie panikuje.
w tych touranach masz te 1.6 CR 105 km ?
Rozmawiałem z Jackiem , ma cewki , gitara
Tak mam dwa tourany 1.6 tdi oraz jeszcze jednego starszego 1.9 tdi. Wszystko po chiptuningu i na jednomasowych sprzeglach.
Przekierowanie