Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Chciałem założyć felgi stalowe z Opla. Opel ma rozstaw 5x110 i śruby M12 a Galaxy 5x112 i M14. Da radę dopasować do tego jakieś śruby pływające aby zredukować ta różnice?
Trzeba sprawdzić jakiej średnicy są gniazda w feldze oliwskiej. Może być problem bo vag ma większą średnicę śrub i może jeszcze przejdą przez gniazdo ale muszą mieć jeszcze możliwość przejścia w bok. Jak nie to rozwiert i wtedy śruby pływające najlepiej żeby jeszcze miały łeb na klucz 17 bo się nie zmieszczą w feldze. No i mają być na stożek a nie kule.
pablooo4 Nie musisz zdejmować schowka żeby ten włącznik podpiąć, potem tylko problem z wycelowaniem w zębatkę 50% szans że uda się trafić i nie będzie opadać na pełnej $^#% Smile
Zdemontowane dziś dogrzewacz D5WZ i mam kilka pytań:

1. Jak zdiagnozować czy świeca jest dobra? Podłączyłem pod nią akumulator 6V, zrobiła się gorąca ale nie świeci na czerwono, nie wiem czy mogę to zrobić na 12V aby jej nie spalić?

2. Silniczek od wirnika działa, ma za to luz wzdłuż osi obrotu, ok 1 mm. Czy to nie za dużo? Jak go usunąć?

3. Przewody na wtyczce łączącej podgrzewacz z samochodem są przegnite od strony podgrzewacza. Na znanym portalu znalazłem tylko wtyczki "żeńskie" do kupienia. Tych od strony podgrzewacza nie znalazłem a są tak pognite że nią da się ich polatać. Gdzie można je kupić?
Świeca wygląda na sprawną. Kup piny do kostki i na nowo zakup konektory, na allegro są takie wtyczki, ale nie koniecznie musisz szukać pod hasłem dogrzewacz a po numerze wtyczki.
(02-12-2019 22:03)Szaran4X4 napisał(a): [ -> ]Zdemontowane dziś dogrzewacz D5WZ i mam kilka pytań:

1. Jak zdiagnozować czy świeca jest dobra? Podłączyłem pod nią akumulator 6V, zrobiła się gorąca ale nie świeci na czerwono, nie wiem czy mogę to zrobić na 12V aby jej nie spalić?

2. Silniczek od wirnika działa, ma za to luz wzdłuż osi obrotu, ok 1 mm. Czy to nie za dużo? Jak go usunąć?

3. Przewody na wtyczce łączącej podgrzewacz z samochodem są przegnite od strony podgrzewacza. Na znanym portalu znalazłem tylko wtyczki "żeńskie" do kupienia. Tych od strony podgrzewacza nie znalazłem a są tak pognite że nią da się ich polatać. Gdzie można je kupić?

Taką wtyczkę z kabelkami mogę ci wysłać, a ty sobie ją dolutujesz do swoich kabli i zabezpieczysz termokurczami.
Temat ogarnięty,
Złączka z silniczkiem w drodze, świeca będzie miała test w podgrzewaczu,
Dzięki za pomoc.
(01-12-2019 20:37)DDiablo napisał(a): [ -> ]pablooo4 Nie musisz zdejmować schowka żeby ten włącznik podpiąć, potem tylko problem z wycelowaniem w zębatkę 50% szans że uda się trafić i nie będzie opadać na pełnej $^#% Smile

to będzie trochę zabawy jak sądzęSmileSmile
Nie ma tragedii... Dasz radę, tylko delikatnie z tym. Niestety plastiki w sharanie są wyjątkowo tandetne, kruszą się w rękach.
Najbardziej uważaj na zawiasy schowka - lubią odpadać (od tej części kokpitu). Jak ułamiesz to będzie zabawa w dorabianie blaszek itp... bo na zakup całej nie połamanej dolnej części deski rozdzielczej to raczej wielkich szans nie ma.
(01-12-2019 20:37)DDiablo napisał(a): [ -> ]pablooo4 Nie musisz zdejmować schowka żeby ten włącznik podpiąć, potem tylko problem z wycelowaniem w zębatkę 50% szans że uda się trafić i nie będzie opadać na pełnej $^#% Smile

Dało radę zdjąć schowek, mało tego założyć też, czujnik jest, miejsce jest ale coś nie chce się trzymać, widać że był wklejony na jakiś klej na gorąco.. Najlepsze że ten czujnik okazuje się to czujnik taki sam jak hamulca ręcznego
Przekierowanie