Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(04-05-2020 11:20)schak napisał(a): [ -> ]mam problem z wkładką kluczyka w haku westfalia. jest tyle syfu w niej że nie można nawet włożyć kluczyka. Czy jest jakiś preparat który by ją jakoś wypłukał?

A próbowałeś psiknąć do środka wkładki wd40?
(04-05-2020 20:31)bialekmleko napisał(a): [ -> ]
(04-05-2020 11:20)schak napisał(a): [ -> ]mam problem z wkładką kluczyka w haku westfalia. jest tyle syfu w niej że nie można nawet włożyć kluczyka. Czy jest jakiś preparat który by ją jakoś wypłukał?

A próbowałeś psiknąć do środka wkładki wd40?

tak, ale jest tak zaklejona że kluczyka nie jestem w stanie nawet włożyć.
Delikatnie, metodycznie...
Też tak miałem bo poprzedni właściciel haka chyba nigdy nie zdejmował i aby włożyć kluczyk musiałem trochę jakimś drucikiem syf z okolicy blaszki zamka wydłubać, później WD40... powoli, powoli... w końcu udało mi się kluczyk włożyć i przekręcić, obrócić pokrętło a hak nic... Dopiero impuls pięciokilowym młotkiem skłonił go do wypadnięcia :-)

Wyczyściłem, zakonserwowałem, zamontowałem i dalej z hakiem jeździłem :-) bo na dobrą sprawę to gniazdo haka w sharanie jest mocno narażone na zawalenie błotem i wszelkim syfem.
(05-05-2020 14:14)skimir napisał(a): [ -> ]Delikatnie, metodycznie...
Też tak miałem bo poprzedni właściciel haka chyba nigdy nie zdejmował i aby włożyć kluczyk musiałem trochę jakimś drucikiem syf z okolicy blaszki zamka wydłubać, później WD40... powoli, powoli... w końcu udało mi się kluczyk włożyć i przekręcić, obrócić pokrętło a hak nic... Dopiero impuls pięciokilowym młotkiem skłonił go do wypadnięcia :-)

Wyczyściłem, zakonserwowałem, zamontowałem i dalej z hakiem jeździłem :-) bo na dobrą sprawę to gniazdo haka w sharanie jest mocno narażone na zawalenie błotem i wszelkim syfem.

miałem nadzieję że jest jakiś środek co trochę szybciej rozpuści ten syf ze środka. Ale skoro nie ma to trzeba powoli spróbować WD.


(05-05-2020 16:26)rodzynek napisał(a): [ -> ]Takiego czegoś Ci potrzebaWink :


A coś takiego jeździ w bagażniku w specjalnym uchwycie na hak.

Dzięki za pomoc. Będę działał w weekend.
(05-05-2020 16:26)rodzynek napisał(a): [ -> ]Takiego czegoś Ci potrzebaWink :

https://www.google.com/search?q=za%C5%9B...20&bih=916

Kiedyś nie wiedziałem, że coś takiego występuje :-) Dopiero teraz w kolejnym samochodzie z westfalią to mam ale i tak całe to gniazdo haka jest we wnęce ze zdejmowaną klapką tak, że co najwyżej tam trochę kurzu jest.

Schak, co do rozpuszczania syfu to najpierw spowoduj aby ta blaszka zasłaniająca zamek stała się ruchoma. Może w środku zbyt wiele syfu nie ma. Chyba, że przez cały czas eksploatacji ona była odsłonięta - wtedy faktycznie wnętrze będzie zaklejone.
Na wstępie spróbuj sprężonym powietrzem przedmuchać bo tam z reguły jest po prostu błoto (jak zmieszasz z WD40 to się kit zrobi). Dopiero jak samo sprężone powietrze nie da rady to płucz WD40 lub jakimś innym specyfikiem do uwalniania zapieczonych mechanizmów.
Jak już to naprawisz to poszukaj czy nie masz gdzieś też zaślepki tego zamka, tak jak występuje zaślepka gniazda haka, tak też (to znalazłem) występuje taki elastyczny kapturek zasłaniający zamek przed syfem.
Faktycznie są takie zaślepki po 30zł. Jak uda się zdemontować to trzeba się w nią zaopatrzyć.


A tak z innej beczki. Jak zdemontować osłonę progu wewnątrz? Galaxy 2004r. będę naprawiał progi bo lewarek go pogiął.
Na siłę najpierw wyciągasz gumę uszczelniającą drzwi, ciągniesz do góry, tylko dolną cześć. Tylna plastikowa osłona była we wcześniejszych rocznikach przykręcana z boku na dwie śrubki, a w twoim roczniku jest już tylko na dwa zatrzaski, odciągasz sam koniec od boczku, bo tam też jest taki mały bolczyk i do góry, jest łączona z przednią na zamek. Przednia osłona jest przykręcona na dwie śrubki, ale lewa na dodatkowe dwie mocujące uchwyt otwierania maski. Przednie są na cztery spinki, ciągniesz do góry...
Witam.Koledzy,o jakiej usterce informuje żółta okrągła kontrolka z trójkątem w środku.Sharan 01r AUY.Wszystko sprawne a ta kontrolka nie gaśnie?
Zdaje się kontrola trakcji, abs
Przekierowanie