Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Raczej w takim wypadku z tyłu nic nie ma prócz nagrzewnicy i dmuchawy. W tych autach to i kanału nie potrzeba by zobaczyć jak sprawa wygląda od dołu.
(03-06-2017 20:07)buba napisał(a): [ -> ]Raczej w takim wypadku z tyłu nic nie ma prócz nagrzewnicy i dmuchawy. W tych autach to i kanału nie potrzeba by zobaczyć jak sprawa wygląda od dołu.

czy w takim razie drugi parownik o którym mowa np w ELSAWIN jest tylko w wypadku klimy 2-strefowej??
(03-06-2017 20:09)pablooo4 napisał(a): [ -> ]
(03-06-2017 20:07)buba napisał(a): [ -> ]Raczej w takim wypadku z tyłu nic nie ma prócz nagrzewnicy i dmuchawy. W tych autach to i kanału nie potrzeba by zobaczyć jak sprawa wygląda od dołu.

czy w takim razie drugi parownik o którym mowa np w ELSAWIN jest tylko w wypadku klimy 2-strefowej??

Jeżeli nie masz 2 strefowej klimy z nawiewami w podsufitce to raczej nie ma drugiego parownika przy jedno strefowej jak z tyłu ustawiasz LO na klimie to powietrze będzie po prostu sobie krążyło bez nagrzewnicy bo nie ma co go tam chłodzić
(02-06-2017 16:38)tolus24 napisał(a): [ -> ](....) zdjąć boczki i wypinać po kolei wtyczki od centralnego zamka i za każdym razem sprawdzać czy pozostałe się zamkną, bo możesz mieć zwarcie w jednym i będzie blokował pozostałe, był taki przypadek opisywany tu na forum. (....)
Pozdrawiam

'tolus24' - Dziękuję za odpowiedz.

Dzisiaj zrobiłem jak opisałeś wyżej. Zdjąłem boczki z nie zamykających się drzwi i po kolei odpinałem zasilanie od siłowników i .... "BINGO"!
Okazało się, że jeden z siłowników (tył z prawej) jest uszkodzony - nie działa. Pewnie gdzieś zwiera? Po jego odpięciu wszystkie pozostałe zamki zadziałały jak należy.
Rozebrałem ten siłownik ale nie widzę "na oko" nigdzie uszkodzenia. W środku jak nowy. Pewnie któryś z silniczków ma przebicie ....

Mam jeszcze jedno pytanie:
Czy siłowniki i może zamki we wszystkich rocznikach 96-00 MK1 i 00-06 MK2 są takie same, na sześć pinów? Chodzi mi o zamki z prawej przód i tył oraz z lewej tył.
Z foto widzę, że .... różnią się tylko klamkami, cięgnami??
Huh
(03-06-2017 06:00)wesol napisał(a): [ -> ]Nie pisales co dokladnie gdzie mialo wyladowac i jaki mial byc efekt koncowy.
Pisałem. Pytałem co jest w lusterku w Sharanie. Wychodzi na to, że jest czujnik deszczu/zmierzchu. Brak jednak włącznika z funkcją AUTO.
Jutro myślę, że uda mi się kupić i będzie to włącznik z przednimi halogenami.

Mam pytanie o montaż halogenów.
Czy w obecnych zaślepkach w zderzaku będę mógł wyciąć tę część gdzie będzie halogen czy czeka mnie kupno nowych zaślepek? Takich pod halogeny.
Bylo tylko co to jest a nie ze dotyczy sharana i ktorego. Tu z racji analogu w aucie steruje sie swiatlami z wlacznika. Nie ma kompa z przekaznikami ktory moglby po zakodowaniu sterowac oswietleniem. Tego nie bylo w 1995 roku. To tu lusterko wyglada na nietypowe, nie od sga a od czegos nowszego. A przykleic sie da w zasadzie wszystko.
(04-06-2017 07:16)wesol napisał(a): [ -> ]Było tylko co to jest a nie ze dotyczy sharana i którego. Tu z racji analogu w aucie steruje sie światłami z włącznika. Nie ma kompa z przekaźnikami który móglby po zakodowaniu sterować oświetleniem. Tego nie było w 1995 roku. To tu lusterko wygląda na nietypowe, nie od sga a od czegoś nowszego. A przykleić się da w zasadzie wszystko.

No dobra. Dopiszę więc, że to Sharan 7N z końcówki roku 2011. Pierwszą rejestrację miał w 2012.


Niestety nie udało mi się kupić dziś włącznika z AUTO więc testy muszę odłożyć w czasie.

Że da się przykleić to masz rację. Ja w Fabii miałem lusterko fotochrom z Octavii II, wersja pod czujnik deszczu/zmierzchu. Obecnie po wymianie szyby mam tylko fotochrom z Audi A38P.
Tak więc idzie kombinować.
a jak sprawa dotyczy sharana 2 czyli juz drugie wydanie tego modelu po 2010 roku to tam masz CAN i tam wlacznik od turka i innych powinien podpasowac.

Zamieszanie wyszlo to dzial dotyczy sga w rocznikach do 2010 roku a po za tym masz w profilu calkiem inne auto.
(04-06-2017 08:47)wesol napisał(a): [ -> ]a jak sprawa dotyczy sharana 2 czyli juz drugie wydanie tego modelu po 2010 roku to tam masz CAN i tam wlacznik od turka i innych powinien podpasowac.

Zamieszanie wyszlo to dzial dotyczy sga w rocznikach do 2010 roku a po za tym masz w profilu calkiem inne auto.


No tak. Przepraszam za zamieszanie. Jak chcesz to usuń moje posty bo już i tak uzyskałem od Was odpowiedzi na moje pytania.

W profilu mam to co moje. Pytania dotyczą Sharana i ewentualnie Alhambry, które należą do mojej szwagierki a którymi ja się staram opiekować z Waszą dużą pomocą.
LJ3 napisał...
"...Mam jeszcze jedno pytanie:
Czy siłowniki i może zamki we wszystkich rocznikach 96-00 MK1 i 00-06 MK2 są takie same, na sześć pinów? Chodzi mi o zamki z prawej przód i tył oraz z lewej tył.
Z foto widzę, że .... różnią się tylko klamkami, cięgnami??"


Witam.

Siłowniki centralnego zamka są takie same w MK I i MK I FL, mają chyba nawet taki sam numer, bynajmniej w większości modeli, po prostu do siłownika drzwi kierowcy jest doprowadzony jeden przewód więcej, co do zamków to różnią się detalami ale generalnie pasują, tylko nie wiem czy "wszystkie za wszystkie", bo do MK I szły chyba dwa rodzaje, a MK I FL trzy rodzaje, bynajmniej jeśli chodzi o przednie drzwi.

Pozdrawiam
Przekierowanie