Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
no to piecyk znowu powędruje do kolegi STEFANO...... jakiś czas ładnie chodził, potem jakiś dziwny zapach spalonego plastiku był... ale tylko chwilkę...
Wraz ze spadkiem temperatury, zauważyłem u siebie pewien problem. Auto rozgrzewa mi się dosyć szybko, ale maksymalnie do 70-80 stopni. Jeżeli już wskazówka stanie na pion, to tylko w przypadku gdy samochód dosyć mocno przegonię. Czy to wina termostatu? a może raczej przyczyny szukać gdzie indziej. W lato problemu nie było, i temperatura silnika stała zawsze na baczność.
(24-12-2016 06:14)deintegro napisał(a): [ -> ]Wraz ze spadkiem temperatury, zauważyłem u siebie pewien problem. Auto rozgrzewa mi się dosyć szybko, ale maksymalnie do 70-80 stopni. Jeżeli już wskazówka stanie na pion, to tylko w przypadku gdy samochód dosyć mocno przegonię. Czy to wina termostatu? a może raczej przyczyny szukać gdzie indziej. W lato problemu nie było, i temperatura silnika stała zawsze na baczność.

A jak się zachowuje temperatura w czasie postoju, tak z kilka- kilkanaście minut?
Problem lezy w termostacie. To nie zarowka ze ma dwa stany. Poza tym kosztuje 35 zl wiec warto go wymienic raz na 2-3lata i po temacie.
(24-12-2016 06:14)deintegro napisał(a): [ -> ]Wraz ze spadkiem temperatury, zauważyłem u siebie pewien problem. Auto rozgrzewa mi się dosyć szybko, ale maksymalnie do 70-80 stopni. Jeżeli już wskazówka stanie na pion, to tylko w przypadku gdy samochód dosyć mocno przegonię. Czy to wina termostatu? a może raczej przyczyny szukać gdzie indziej. W lato problemu nie było, i temperatura silnika stała zawsze na baczność.

wymień termostat i będzie stała w pionie Shy
Z dużym prawdopodobieństwem termostat - wystarczy przejechać się samochodem, aby go nagrzać i jak masz już tą temp. 70/80st. na szafie to postaw go i niech sobie popyrka na wolnych obrotach przez jakiś czas, jeśli temp. wzrośnie to masz odpowiedź jak na dłoni.
(24-12-2016 12:42)ULTRA napisał(a): [ -> ]Z dużym prawdopodobieństwem termostat - wystarczy przejechać się samochodem, aby go nagrzać i jak masz już tą temp. 70/80st. na szafie to postaw go i niech sobie popyrka na wolnych obrotach przez jakiś czas, jeśli temp. wzrośnie to masz odpowiedź jak na dłoni.
Jak spadnie do 50 to taka sama odpowiedź Wink
to sa i tak juz przypadki raczje bardziej zaawansowane. Ja pojechalme do Gdanska na korekte chyba trzecia softu a ROb mowi ty termostat masz dizabniety?? Czemu? A bo temp byla na poziomie 70-80 stopn jak go hamowalismy. Ale ja sobie mysle przecie auto stalo chyba z godizne zanim zesmy sie zabrali za robote. Ile tego hamowania jest na rolkach 2-3 minuty moze 4 jak ze dwa tryz razy zesmy go hamowali.
Nic wrocilem do domu u jak jechalem to szybko w miare temp 90 stopni i nic nie spadalo nawet na postoju na swiatlach itp. Ale w domu jakos mi to nei dawalo spokoju. Kupilem termostat i do gara z nimi i sie okazalo ze sie otwieral tak samo ale za to juz zamykal poznawo. Po wymianie roznica zauwazalna bo dogrzewacz mniej pracuje no i szybciej osiaga temp przy jezdzie takiej miejskiej.
Wymiana termostatu to akcja profilaktyczna bo koszt zaden wymiana w 15 minut. Gdyby trzeba bylo rozpinac rozrzad jak w innych autach czy tez termostach kosztowal 200 zl to rozumiem.
Gdzie w przedliftowym liczniku znajdę napięcie po stacyjce? Licznik bez MFA, tylko czerwona kostka. Ewentualnie, jak jest z kontrolką ładowania? Potrzebuję podpiąć podświetlenie wskazówek w taki sposób, żeby świeciło albo od razu po przekręceniu kluczyka albo po odpaleniu (niezależnie od poświetlenia zegarów).
(24-12-2016 13:03)bialekmleko napisał(a): [ -> ]
(24-12-2016 12:42)ULTRA napisał(a): [ -> ]Z dużym prawdopodobieństwem termostat - wystarczy przejechać się samochodem, aby go nagrzać i jak masz już tą temp. 70/80st. na szafie to postaw go i niech sobie popyrka na wolnych obrotach przez jakiś czas, jeśli temp. wzrośnie to masz odpowiedź jak na dłoni.
Jak spadnie do 50 to taka sama odpowiedź Wink

Pewnie że tak.
Ja miałem przypadek w benzynie, gdzie termostat zawiesił się na pozycji otwartej i przy jeździe drogowej max. temp. na szafie to było jakieś 75st. - nie wspominając, że auto chlało więcej benzyny .... Cool
Przekierowanie