Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(23-01-2018 00:00)wesol napisał(a): [ -> ]Tak jasne już każdy ci zapłaci więcej. Do okoła Sharana po 8-9 tys to już ci ktoś zapłaci 12 tys za auto.
To co ?? Ma czekać aż mu sprężynki boczkiem wyjdą???? Czy drugą używkę polecisz??Tak to przy najmniej bedzie szansa że wezmie tą flotę którą chce wziąć za auto, chyba że opuści 2klocki i wzmie 6.tys. Ale też bedzieShyShy
Czekać to nie ale czasem można sprawną używkę zapodac. Można też jednomas zapodac. Czasem nawet się trafi jednomas używka. Jeszcze te 300-500 zł można przyinwestowac ale jakoś że 1500-1800 to już słabo.
Taki oto błąd mi się ukazał
00812 - Brake Pressure Release Solenoid (F84)
35-10 - - - Intermittent
czy ktoś miał coś takiego?towarzyszy temu świecąca się kontrolka esp,po wył.i włączeniu auta znika
Na forum było parę razy o tym błędzie. Poczytasz że na 99% pompa czy serwo do wymiany bo już nie pamiętam który to czujnik ten f84.
Witam wszystkich, i mam pytanko do wtajemniczonych. Mam zamiar wymienić pompę vacum i przed wymianą chciałbym kilka porad. W moim 1,9 auy 2001 siedzi LUK, - jak zdjąć przewód z krućca do servo żebym czegoś nie popsuł.
drugie pytanko: czy gdyby vacum pompa niedomagała to czy może wysterowanie turbo raz działać raz nie?? czy może być czasami problem z hamulcami?(jak moc traci to pedał na chwilę twardy się robi). nie wiem, czy ma to w ogóle coś wspólnego... hejterów proszę o nie komentowanie bo po co. nie jestem mechanikiem więc pytam. pozdro
Trzeba tylko pociągnąć bo ta rurka jest tylko nasunięta. Sprawdź czy rurka jest cala. Z serwa też ją możesz wyciągnąć. Króciec sprawdź czy nie lata. Jak się rusza jak wsciekly to małym młoteczkiem zaklep wkoło i na kilka lat spokój. Na pompy z allegro radzę uważać. Kilka już przerobiłem i zazwyczaj są to zlomy. Zamienniki są też nowe ale parę osób mi mówili że nie są dobre.
(28-01-2018 21:00)wesol napisał(a): [ -> ]Trzeba tylko pociągnąć bo ta rurka jest tylko nasunięta. Sprawdź czy rurka jest cala. Z serwa też ją możesz wyciągnąć. Króciec sprawdź czy nie lata. Jak się rusza jak wsciekly to małym młoteczkiem zaklep wkoło i na kilka lat spokój. Na pompy z allegro radzę uważać. Kilka już przerobiłem i zazwyczaj są to zlomy. Zamienniki są też nowe ale parę osób mi mówili że nie są dobre.

dzisiaj wziąłem od kolegi z roznitego taką samą LUK-a, na razie nie płaciłem, po prostu sprawdzę czy będzie lepiej, wtedy zastanowię się nad nową, a może mógłbyś podowiedzieć jak servo sprawdzić, bo zastanawiam się czy przy okazji to nie szwankuje, wcześniej gdzieś tam syczało przy pedale hamulca przy odpuszczaniu, teraz po prostu są kłopoty czasami jest twardy
Sprawdź rurkę bo dość często ona bywa problemem z lichym wspomaganiem hamulca oraz reszta na podciśnienie jak turbo.
(28-01-2018 21:48)wesol napisał(a): [ -> ]Sprawdź rurkę bo dość często ona bywa problemem z lichym wspomaganiem hamulca oraz reszta na podciśnienie jak turbo.

chodzi o tą rurkę co idzie z pompy do serva tak??
Tak
Przekierowanie