Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Może mi ktoś powiedzieć jak nazywa się i gdzie mogę kupić wąż gumowy (kolanko) powietrza łączący rurę od intercoolera z kolektorem. Próbowałem wpisywać nr. z tego węża w Google ale nic nie znalazlem. Oczywiście silnik AFN.
Jak to jest z tym grzaniem świec?Poniżej stopni ilu powinno się załączyć?Czy jak będę miał walniety czujnik temp. To nie będzie grzalo świec?Może to banalne pytania ale na wyszukiwarce ciężko znaleźć konkretną odp.
Witam>rozebrałem skrzynię biegów DJY od Sharana z silnikiem AFN i w czasie rozbiórki wyleciał mi magnes /taki duży metalowy krążek z dziurą w środku/-skrzynię chcę poskładać do kupy-łożyska wymieniłem tylko nie wiem gdzie ma być umieszczony ten nieszczęsny magnes-proszę o szybką odpowiedź,bo jutro wraca tarcza sprzęgła od Radzikowskiego i środę chciałbym to wszystko poskładać do kupy.
Magnes jest zawsze w misce olejowej - zbiera opiłki z magnesu.
zazwyczaj gdzies na laczeniu obudów jest wlasnie takie miejsce na ów magnesik. Ale bez przesady nie jest to az tak wazny element. w niekotrych skrzyniach czy nawet silnikach jest a w niektorych go nie ma. Sa nawet dostepne takie korki spustowe oleju silnikowego ze maja miejsce na magnes.
Dzięki za odpowiedź ale w moim przypadku jest to metalowy krążek o średnicy 4 cm z otworem wewnętrznym 15 mm o grubości 5 mm ale zastanawia mnie jeden fakt-na wodziku mosiężnym od 3 i 4 biegu jest u góry przynitowana taka cienka blaszka w kształcie litery U i pod tą blaszkę idealnie pasuje ten krążek magnesu- może z tej blaszki się wysunął i wyleciał na podłogę przy rozbieraniu skrzyni?
Witam>A taj przy okazji zapytam czy w Waszych Sharanach z silnikami AFN również były montowane skrzynie biegów Forda- u mnie jest skrzynia biegów DJY 006 045 i wewnątrz skrzyni bebechy Forda -wysprzęglik Forda-97r duże koło z mechanizmem różnicowym również z napisem Ford -myślałem że jest to skrzynia ZF a okazuje się, że to Ford-po śrubach widać,że skrzynia była już wcześniej ściągana-może to jakaś podmianka a nie oryginał?
U mnie wyszło przy wymianie uszczelniacza półosi że skrzynia jest Fordowska
Pany, montowal ktos zarowki w swiatlo w kabinie jakies mocniejsze?? Seryjnie jest tam rurkowa 10 W a chcialbym tam prawdopodobnie zapakowac zarowke np 20 watową. Nie wiem tylko czy z biegiem czasu nie odleci w sina dal modul komfortu sterujacy tym oswietleniem ewentualnie moze sama lampka od nadmiaru ciepła zakonczyć żywot. PRzerabial ktos to??
(15-12-2015 19:06)wesol napisał(a): [ -> ]Pany, montowal ktos zarowki w swiatlo w kabinie jakies mocniejsze?? Seryjnie jest tam rurkowa 10 W a chcialbym tam prawdopodobnie zapakowac zarowke np 20 watową. Nie wiem tylko czy z biegiem czasu nie odleci w sina dal modul komfortu sterujacy tym oswietleniem ewentualnie moze sama lampka od nadmiaru ciepła zakonczyć żywot. PRzerabial ktos to??

myślę że założenie mocniejszych żarówek będzie skutkowało strasznym grzaniem lampki, zapal sobie lampkę z żarówką 10 W i po dwóch minutach klosz już będzie bardzo ciepły,moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie założenie LED , efekt jest 100 razy lepszy niż przy zwykłych żarówkach
Koledzy , pacjent to galaxy 2004 130 KM , jak rozpędzę auto do około 40-50 na drugim biegu ( jest to też na innych biegach podałem przykład) i puszczę gaz nie wciskając sprzęgła to strasznie zaczyna trzepać (walić )nasila się to przy skręcie w prawo ,a ustępuje przy skręcie w lewo, wymieniłem dzisiaj przegub wewnętrzny prawy , ale zauważyłem że guma na wahaczu jest zerwana,czy to może być przyczyna????
Przekierowanie