Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(06-07-2017 22:02)jani68 napisał(a): [ -> ]Witam wszystkich , mam dwa małe problemy i mam nadzieje ze mi pomożecie pierwszy problem to wyświetlacz jak rano przekręcam kluczyk widać wszystko idealnie , jak auto stoi na słońcu albo jest bardzo nagrzane we wnątrz auta nic nie widać na nim masakra dodaje zdjęcia jak to widać . pomocy !!!
drugi problem to dziura w gazie jak chce się zebrać z podporządkowanej jest sporo miejsca żeby się wcisnąć ale tym tdi to jest masakra naciskam na pedał gazu i 2 może 3 sekundy nic , potem już się zbiera ok błagam pomocy

Robiłem to teraz u siebie w audi. 200zł z wymianą gościu mi robił w okolicy. Cały nowy wyświetlacz, innej opcji nie ma na to uszkodzenie.
Witajcie

Ile mniej więcej może mnie kosztować wymiana licznika na taki, z komputerem pokładowym. Mam możliwość dorwać od znajomego licznik i manetkę za grosze, ale zastanawiam się czy finansowo jest to opłacalny zabieg.
Robiłem to teraz u siebie w audi. 200zł z wymianą gościu mi robił w okolicy. Cały nowy wyświetlacz, innej opcji nie ma na to uszkodzenie.
[/quote]

Może to laickie pytanie ale na ile to starcza taka wymiana. Czy można rozumieć ze na następne 200 kk . Tak pytam bo przeczytałem przy okazji, a u mnie też zauważyłem że przy upalach to wyświetlacz zanika na obrzeżach. Niby głupota ale czasem może irytować. Widziałem na yt jak gościu wymieniał ale te zdejmowanie wskazówek wylutowanie Starego LCD i lutowanie nowego.... ho...ho... można niby zrobić ale też można mocno spie...yć. dlatego ciekawy byłem ile taki zabieg kosztuje i kto się podejmuje takich robótek. Chodzby u mnie na Śląsku/Bielsko?
Na Śląsku mogę Ci polecić warsztat "Naprawa Liczników" w Żorach. Profesjonalnie wymienią Ci wyświetlacz na nowy i będzie z gwarancją. Zadzwoń i zapytaj o koszty. Coś około 350 zł ale będziesz miał to dobrze zrobione.
Dzięki za info "koleś".
Wczoraj, gdy wyłączyłem samochód, pojawił się nieznany dźwięk. Opisałbym go jako ciche warczenie. Otworzyłem maskę - dobiegało gdzieś zza akumulatora (lewa strona samochodu, gdzieś pod szybą). Co tam jest potencjalnie warczącego? Dźwięk nie był głośny, ani "niepokojący", ale nowy: wcześniej tego nie było.

Dodam: to raczej nie pompka płynu chłodzącego, która jest bardziej na środku. To było z lewej strony.
Po wyłączeniu samochodu to właśnie pompka obiegu płynu obiegu dogrzewacza pracuje jeszcze ok 2 minut. I znajduje się "zazwyczaj" ;-) za zbiorniczkiem wyrównawczym
No sprawdzę jeszcze raz, ale wydaje mi się, że tę pompkę widziałem raczej centralnie. No i dźwięk tej pompki to takie "cykanie" bardziej, a to brzęczało inaczej.
Tak jak kolega @Kalamb napisał pompka obiegu cieczy. Nie we wszystkich autach się one załączają po zgaszeniu silnika ale od czego to zależy nie wiem. U mnie pompka załącza się po zgaszeniu silnika na około 1 minutę. Słychać nie cykanie ale taki dźwięk jak by cicho coś warczało. Te pompki wydają różne dźwięki ( głośniej ,ciszej) w zależności od stopnia zużycia.
Centralne "cykanie" to EGR lub N75 delikatne buczenie ( mniej delikatne gdy zużycie większe) to pompa cieczy dokładnie z prawej
Przekierowanie