Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(08-05-2015 11:39)Scrappy napisał(a): [ -> ]Tam jest takie zabezpieczenie. Musisz kierownicę obrócić o 90 stopni, wkładasz w otwór płaski śrubokręt (do końca) i podważasz, powinna wyskoczyć i to samo z drugiej strony.

ogarnięte. poduszka zdjęta, kierownica zdjęta, manetka wymieniona. pozdrawiam. dzięki

p.s. jak już raz się zdejmie poduszkę to już potem już pestkaSmile
Ja w Galaxie wymieniałem bez zdejmowania zderzaka i rozszczelniania klimy. Jest tylko trochę zabawy żeby odkręcić chłodnice klimy od dużej chłodnicy ale da radę. Musisz mieć trochę miejsca pod samochodem żeby dołem wyjąć chłodnice.
To do kolegi Inside Smile
(08-05-2015 16:12)frik napisał(a): [ -> ]Ja w Galaxie wymieniałem bez zdejmowania zderzaka i rozszczelniania klimy. Jest tylko trochę zabawy żeby odkręcić chłodnice klimy od dużej chłodnicy ale da radę. Musisz mieć trochę miejsca pod samochodem żeby dołem wyjąć chłodnice.
To do kolegi Inside Smile
Dzięki wielkie, zacznę rozbierać i zobaczymy Smile
U mnie mechanik wyciągał też bez zdejmowania zderzaka, dołem, trochę ciężko wychodziła ale poszła
Witam serdecznie.

Kilka dni temu zakupiłem w DE Alhambre 2003r 185 przebiegu 1.9 Tdi 115km. Temat jest taki że tym samochodem będę ciągał lawetę, sprowadzam samochody. Podczas wymiany rozrządu okazało się że pompa wody jest uszkodzona, plus pompa dodatkowego obiegu. Wszystko zostało naprawione. Problemy są dwa, jeden to gotująca się woda pod obciążeniem, a drugi to na 99% uszkodzona dwumasa. Przy gaszeniu nie wali mocno, na wolnych slychać obcieranie się "czegoś" silnikiem tak delikatnie rzuca cały czas, telepie. Przy przyśpieszaniu szarpie mocno całym silnikiem co przenosi się na auto, od 1500 obrotów do 2500-2800 później już ustaje.
Samochód będzie miał ciężko, wiadomo jak z przyczepą. Chciałbym się dowiedzieć, jak najtańszym i najlepszym sposobem wyjść z problemu z dwumasą? Plus jakieś wskazówki co do wymiany uszczelki pod głowicą?
Alhambra dzisiaj będzie rozbierana, więc proszę nie dyskutować a jak najprędzej się wypowiedzieć.
Dzięki!
Załozyleś temat i jeszcze pytasz tu. Odpowiedz masz w szukajce.
Gdyby ktoś - podobnie jak ja - miał pomysł na opróżnianie zbiornika płynu do spryskiwaczy przez wlew (wężykiem), to informuję, że "szyjka" zbiornika jest pokręcona w chińskie osiem i wężyk nie chce iść dalej niż ok. 25 cm. Czyli wejście jest wejściem, a wyjście jest wyjściem i nie ma inaczej.
Czy 4Motion mają koło zapasowe.? Jak kupiłem Sharana to koła nie było tylko jakiś smieszny żółty kompresorek.... miejsce na koło raczej jest.
(09-05-2015 23:56)ULTRA napisał(a): [ -> ]Czy 4Motion mają koło zapasowe.? Jak kupiłem Sharana to koła nie było tylko jakiś smieszny żółty kompresorek.... miejsce na koło raczej jest.

A jest winda i klapka w bagażniku?
Winda, klapka..??
Przekierowanie