Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Pod mieszkiem w górnej części jest taki metalowy pierścień zagnieciony. Trzyma plastik gałki do tego pręta. Rozegnij pierścień i gałkę ściągniesz.
(29-09-2018 23:12)waski78 napisał(a): [ -> ]Witam.
Jak ściągnąć gałkę zmiany biegów z lewarka? Chce zmienić bo stara gala się przedziera.

Może to coś pomoże?
[attachment=6978]
(30-09-2018 08:51)bialekmleko napisał(a): [ -> ]
(29-09-2018 23:12)waski78 napisał(a): [ -> ]Witam.
Jak ściągnąć gałkę zmiany biegów z lewarka? Chce zmienić bo stara gala się przedziera.

Może to coś pomoże?

No i gitara. [/quote]
https://www.ebay.de/itm/KAW-50-40-Tiefer...SwNt1ahq8l

Czy na takich sprezynkach sharan 99r. Bedzie rowno stal czy wysokosc przodu i tylu musi byc taka sama ?
Powinien stać lekko niżej przodem - przednie sprężyny obniżają o 50 mm, tylne o 40 mm. Wielkości szacunkowe, zależne od wyposażenia auta i wersji silnikowej.
Chyba podobne wartości obniżenia mają moje sprężyny.
Witam, czy w szaranie trzeba wymieniac sruby do kola jesli zmienia sie stalowe felgi na alufelgi?
Zobacz jakie gniazda masz w felgach - są kuliste i stożkowe i do tego dobierz łby śrub. Pewnie koła nie odpadną, ale do odpowiedniej felgi powinno dać się odpowiednią śrubę no i tak na marginesie - przykręcić ją odpowiednim momentem (klucz dynamometryczny) Wink
Jeśli felgi są od vaga nie np uniwersalne czy np od marca bo też mają ten sam rozstaw to gniazda będą pod śruby kuliste i do tego te same co do stalowych felg. Jeśli felgi uniwersalne itd co pisałem to śruby stożkowe muszą być. Ja mam felgi uniwersalne że zmiennym rozstawem płynnym od chyba 5*106 do 5*115 czy nawet 5*120 to śruby mam inne do opla inne do vaga one do forda czy renaulta. Wszystkie na stożek.
POMOCY ! ;-) ASZ wyciek oleju z tyłu silnika szukam i nie mogę zlokalizować , cały sinik ochlapany aż pojawiły kropki na tylnej klapie mechanik jak zaglądał do rozrządu olał sprawę ;-( , , możliwy jest wyciek z turbinki na zewnątrz ? U bytek standardowy 0,5 do 1 litra na 15 tys km , auto ciągnie lawetę dlatego taka rozbieznośc , Moze jakias podpowiedź na co zwrócić uwage
Nie wiem jak u ciebie ale u mnie ostatnio to jak był wyciek oleju to na uszczelce pokrywy zaworów i na wałkach rozrządu. Ale miałem większe ubytki.
Przekierowanie