Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, otoz potrzebuje porady w sprawie auta znajomego sharan 2008 BRT klimatronik
Chcial sprawdzic czy dziala mu dogrzewacz wiec na podtrzybiu zrobil zworke zamiast czujnika temperatury, teraz nie dziala mu klimatyzacja czy to w ten sposob mogl cos upalic ?
Nie. Nie ma związku z klima. Dogrzewacz i tak ma ten kiepski, nie nadający się do naprawy.
Witajcie,

Jak się fachowo nazywa ta biała otulina? To jest termiczna czy jak? Bo u mnie jest poszarpana na końcach Smile

https://auto-plus.pl/foto/41259007.jpg

Kolejna sprawa jak wymienić wąż paliwowy idący z filtra do chłodnicy, od filtra idzie metalowy, potem zakuwany jest w gumowy i idzie do chłodnicy. Ktoś wymieniał? Dalej idzie do baku i też te kawałki przydałoby się wymienić bo guma już z zewnątrz sparciała.
Taka osłonka by się nie przecierał wąż. Nie jest to jakoś mega niezbędne.

Wymień cały wąż nawet na taki giętki. To tylko powrót paliwa do baku. Ważne by tylko nie ciekło.
Ta osłona mam nadzieję, że nie jest z azbestu :E

Jakiej firmy wąż? Fagumit podobno straszny szajs. do chłodnicy idzie gorąca ropa nie będzie to dodatkowy problem dla takiego gumowego węża na takiej długości?
Nie ma co komplikować sprawy. Poprostu wąż olejoodorny odpowiedniej średnicy i tyle.
Hej,

Próbowałem dzisiaj zrobić adapatacje nastaw klap nawiewu. Jak to się robi w Sharanie? Jedyne co udało mi się znaleźć to self test. Nie mogłem niczego znaleźć w BS i MB tak jak to się robi w audi np. W adaptation też nic się nie dało zrobić. Nigdzie nie mogłem znaleźć tego dla Sharana.
Pisałem już, ze nie we wszystkich wersjach modułów da się to zrobić
Poza tym to też nie służy do naprawiania i to niczego nie uleczy i w niczym nie pomoże. Jedynie co doraźnie tak jak te wieczne kasowania błędów czy odłączanie akumulatora.
Witajcie. Mam taką zagwozdkę.

1. Wentylatory chłodnic działają na 1 biegu- wcześniej nie działały wcale- powód Stopione dwa bezp blaszkowe od nich(skrzynka do wymiany), czy to wina sterownika wentylatorów pod tą skrzynką może???

2. Temperatua płynu po rozgrzaniu auta cały czas odrobinę poza 90*C, vcds pokazuje 72st, czy taka różnica jest możliwa?? czy jest oddzielny czujnik który na licznik daje info?
Przekierowanie