Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie moze miec wiecej jak 1800 kg. Zarejestrowac to i ja moge sobie nawet na 2200 ale to nie oto chodzi.
Wiem, wiem.Wink
Siemanko troche z innej beczki dogrzewacz D3w Z sprawa wyglada tak ze wymienilem swiece sprawdzilem pompke w miejscu czujnika temperatury na podszybiu wtyknolem kawalek drucika odpalilem szarika i cisza nie startuje co moglo by byc jeszcze przyczyna ?
Sitko, pompka paliwa, wentylator, czujnik temp płomienia, kostka z wiązki pod progiem w okolicach dogrzewacza ( gniją piny i kable przy kostce) sterownik....
Sitka tam nie ma. Moga byc zgnite piny w pompce paliwowej. Przegnite kable co nawet moze nie byc widoczne. Moze tez byc padnieta elektronika. Mam nadzieje ze rozlaczyles zasilanie na chwile by elektronika zaczela pracowac po wylapaniu bledow wczesniejszych.
Wyciagnolem caly dogrzewacz na warsztat piny sa jak nowe w kostce i przy pompie paliwa nie wiem tylko jak mozna sprawdzic wentylatorek ktory pin w kostce jest za niego odpowiedzialny i jakie napiecie mu podac zostal jeszcze sterownik nie wiem czy moze gdzies jakis przekaznik jest jeszcze nie mam pomyslow
Dogrzewacz juz zalozony spowrotem po wymianie swiecy ale dalej nie dziala po zmostkowaniu w kostce czujnika
Nie piny tylko zaraz obok pinow wtyczki kable. Tam zazwyczaj sie utlenia.

Pompke paliwa sprawdzasz podajac napiecie pulsacyjnie a pompke powietrza tez podajac napiecie 12v lub mniejsze. Tylko odlacz wtyczke od sterownika bo go uwalisz podajac napiecie.
Się nie uruchamia, bo nie rozłączyłeś kostki w piecu, żeby błędy skasować. Tam też masz dostęp do pinów od wentylatora. Na tej na zewnątrz napięcie na piny jak będziesz dawał towentylatora nie ruszysz.
To z tego co rozumiem jeszcze raz go musze rozebrac i odpiac kostki sterownika w srodku i przy okazji kuknac czy wentylator smiga dobrze Kumam ? ;P
Ma ktoś może fotę SGA na szerokiej stali? 16 / 17 cali?
Przekierowanie