Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(01-11-2016 23:24)SebaWob napisał(a): [ -> ]A w moim podczas ostatniej nocy nie chce psikać prawy spryskiwacz na masce, gdzie szukac przyczyny, czasem cos tam siknie, ale to chyba ma problem z prostatą.
Cienka igiełka i przetkaj otworki. Jak nie pomoże to poruszaj tymi elementami w środku. Potem ponownie ustaw strumień na szybę w odpowiednich miejscach. Też to kiedyś przerabiałem.Wink Ja w mocy miałem piękne kwiatki na aucie.Big Grin Z nastaniem dnia wszystko znikło.
(01-11-2016 21:34)Czerwony napisał(a): [ -> ]Taka drobna, dziwna sprawa w moim śmigaczu:
Wcześniej spryskiwacz przedniej szyby sikał elegancko sikami prostymi.
Od niedawna (nic nie było robione) pieni się i rozrzuca tę pianę raczej nisko - na same pióra, co najwyżej do połowy szyby tylko. Działo się tak, gdy była końcówka płynu letniego, zalałem zimowy i nadal to samo. Poza dyskomfortem estetycznym (jakoś bym przebolał), to jest po prostu nieefektywne.
Macie jakieś pomysły?

jak się pieni i stracił zasięg to myślę, że gdzieś po drodze łapie powierze lub gdIes na wysokości dyszy wylotowej. ja natomiast mam co chwilę inaczej ustawione bo mi gawrony przestawiaja... upatrzyly sobie moją alabame i siadają na wycieraczkach i albo łupią orzechy albo żrą coś. czasem po nocy mam mocno zabrudzone przednie wycieraczki i pewnie co któreś dziubniecie leci w dyszę. pióra wycieraczek naszczescie całe. Lubie te ptaki bo bardzo inteligentne. Widzialem jak rzucają orzechy pod koła jadących samochodów zeby im rozlupaly.
(01-11-2016 21:34)Czerwony napisał(a): [ -> ]Taka drobna, dziwna sprawa w moim śmigaczu:
Wcześniej spryskiwacz przedniej szyby sikał elegancko sikami prostymi.
Od niedawna (nic nie było robione) pieni się i rozrzuca tę pianę raczej nisko - na same pióra, co najwyżej do połowy szyby tylko. Działo się tak, gdy była końcówka płynu letniego, zalałem zimowy i nadal to samo. Poza dyskomfortem estetycznym (jakoś bym przebolał), to jest po prostu nieefektywne.
Macie jakieś pomysły?

Moim zdaniem naszło jakiegoś syfu i musisz przedmuchać spryski sprężonym powietrzem najlepiej zdjąć wężyki i dmuchnąć od strony dyszy do tyłu


(01-11-2016 23:24)SebaWob napisał(a): [ -> ]A w moim podczas ostatniej nocy nie chce psikać prawy spryskiwacz na masce, gdzie szukac przyczyny, czasem cos tam siknie, ale to chyba ma problem z prostatą.

to samo co poradziłem koledze wyżej Rolleyes
witajcie. Mam pytanko: czy czujnik temp cieczy który daje na licznik wskazania daje również sygnał do dogrzewacza aby się uruchomił??
wskaźnik temp na liczniku "pływa" raz w górę raz w dół, po czym gdy idzie w dół załącza się dogrzewacz. czy czujnik do wymiany?? gdzie on jest w 1,9 AUY 2001r.
szukajka nie dała rady. dzięki za sugestie
bylo wiele razy. dogrzewacz nie jest sterowany temperatura plynu chlodzacego bo inaczje by sie zalaczal i w lato i w zime. Zalacza sie od wlacznika termicznego na podszybiu.
(02-11-2016 22:24)pablooo4 napisał(a): [ -> ]witajcie. Mam pytanko: czy czujnik temp cieczy który daje na licznik wskazania daje również sygnał do dogrzewacza aby się uruchomił??
wskaźnik temp na liczniku "pływa" raz w górę raz w dół, po czym gdy idzie w dół załącza się dogrzewacz. czy czujnik do wymiany?? gdzie on jest w 1,9 AUY 2001r.
szukajka nie dała rady. dzięki za sugestie

Za odczyt temperatury zewnetrznej dogrzewacza odpowiada czujnik na podszybiu pod plastikowa atrapa ze spryskami na szybe. Czujnik plynu chlodzacego do wymiany. Znajduje sie on z tylu silnika (od strony grodzi) po prawej stronie stojac przed silnikiem. Pisalem na forum jak go wymienic.
ok dzięki śliczne, wiem że było i gdzieś czytałem, ale dzięki za szybką odpowiedź i zrozumienie. pozdrówka
Zalałem sobie 10 litrów benzyny zanim sie zorientowalem. Dobrze ze mialem pusty zbiornik to dolalem 60 litrow ropy i tak jezdze mysle ze nic sie nie stanie. Jeszcze zamiezam troche mixolu wlac. Jak sądzicie wtryski wytrzymaja ?
nie szalej motorownia w sensie nie paluj go mocno.
Myślę, że gorzej by było gdybyś miał benzynowy silnik i zrobił odwrotnie Wink
Chociaż w wojsku mieliśmy wołgę z silnikiem benzynowym i czasami jeździła pół na pól ropy/benzyny. Tylko to była wołga Wink i lata gdy benzyna była na kartki Wink
Przekierowanie