Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(13-12-2018 18:29)buba napisał(a): [ -> ]Orientuje sie ktoś czy do alki wejda opony 215/75 r16?

215/75 to chyba trochę za duże, /60 powinny być dobre a nawet /55 lepsze tu sobie sprawdź
http://www.dekkalkulator.com/
Dziwnie będzie wyglądać i pewnie też tak się prowadzić choć to rozmiar chyba z jakiegoś dostawczaka jest czy mi się zdaje?
Te te raczej z jakiegos suv'a a pytam bo moge miec za darmo prawie nówki tylko czy to wejdzie w nadkole hmm
No jak by nie patrzył to jest ponad 30 cm na obwodzie w stosunku do homologowanych. Będzie trochę ciężko skręcać bo będą tarły o nadkola.
Dokładnie, wejść wejdą ale ze skrecaniem mógł by byc problem no i co wieksza dziura to tez szorowanie. No i mogl by byc problem z wymiana żarówek Big Grin
A mi się wydaje że nawet nie wejdą bo będą wadziły o sprężyny .
o blache na ktorej jest podparta sprezyna. Ta blacha co jest przyspawana do amorka moze ocierac.
Koledzy,
prośba o poradę inżynierską, nie motoryzacyjną:

Właśnie zobaczyłem, że mam dziurę w zlewozmywaku stalowym. Rozmiar: okrągła, ok. 1,5mm średnicy. Dziura jest w dnie, blisko odpływu, więc cieknąć będzie (nie da się używać zlewu, omijając to). Albo jakiś nóż w tym miejscu spadł czubkiem, albo jakaś wada materiałowa była i przetarło się. Powód nieważny. Dziura ważna.

Pytanie: czym to skutecznie zatkać?

Mam na razie dwie koncepcje:
  1. Zalutować
  2. Zalać żywicą dwuskładnikową.


A może coś innego?

Problem jest taki, że to jest dno, więc od spodu jest powierzchnia gładka, nie ma się czego złapać. Pytanie czy lut cynowy złapie się do nierdzewki?
Niezłapie. Trzeba zaspawać. Nawet jakby spawem zwykłym rdzewiejącym. No chyba że zrobisz tak że taką łatkę zrobisz np stosując śrubę tzw zamkową może być też nierdzewna i od dołu przykrecisz nakrętka. Dla szczelności możesz dać kleju dwuskładnikowego.
Można by jeszcze zrobić coś w rodzaju nitu z miękkiego metalu np z cyny.
Przekierowanie