Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(20-10-2015 19:26)Czerwony napisał(a): [ -> ]Koledzy, zasugerujcie chociaż czego szukać:

Od kilku dni słyszę przy przejeżdżaniu przez nierówności "stuk-puk" w okolicach lewy tylnego koła (ciche, podwójne stuknięcie). Byłem przekonany, że to gaśnica w lewym schowku. Gaśnicę wyjąłem, pobujałem samochodem za reling, poszarpałem za koło - niczego nie słychać. Wsiadłem, pojechałem, a tu "stuk-puk" znowu. Samochód przeszukany, żadnych grzechotek nigdzie nie ma (w drzwiach, schowkach czy pod fotelami). Klamra od tylnego pasa też wysoko.
Huh

A nie może ci ktoś poskakać w aucie albo pobujać zdrowo? Jeden psuje a drugi słucha.
To już lepiej, jak bym się w bagażniku przejechał Smile
Kolego Czerwony pewnie masz wybitą tulejkę dolną w amortyzatorze. Miałem podobną sytuacje i nie mogłem zlokalizować sam usterki aż pomógł mi mechanik. Ja delikatnie ruszałem autem za reling a on patrzył pod spód auta. I wypatrzył.Działo się to tylko przy lekkim bujaniu (stuk puk). Przy mocniejszym bujaniu nic nie było słychać.
Witam.Wczoraj zapaliła mi się kontrolka od ładowania,po jakimś czasie zaczęła mrugac i później zgasła.Odpalilem auto i znowu się zapaliła.Akumulator podlaczylem pod prostownik.Dziś próba i to samo,świeci.Co obstawiacie akumulator czy regulator napięcia?
Regulator napięcia lub altek padł. Nie masz ładowania przez co rozładowuje się akumulator.
Od tygodnia słyszę ciche kwiknięcie gdzieś jakby od kolumny kierownicy przy skręcie - zawsze w tym samym położeniu kierownicy.
Cóż to może być?
Chudy sprawdź jeszcze. Sprzegielko altka.

Darek może tak kwiczec blaszka od air bagu i klaksonu albo łożysko gorne kolumny.
wesol, no właśnie też tak podejrzewałem bo mi kierownica się poluzowała i terkocze na nierównościach. Chociaż.. nie kwiczy przy każdym obrocie a tylko raz na te 3 obroty.
mam dziwny problem ze wspomaganiem. Otóż wspomaganie zaczęło sie przycinać przy skrętach. Objawy pokazały sie przy deszczowej pogodzie. Jak jest sucho problem nie występuje. W czym szukać przyczyny ? Seat Alhambra 1.9TDi 90KM '98r.
Naciągnij pasek klinowy od pompy wspomagania. Może się zdarzyć że to nie pomoże to zmień pasek na nowy.
Przekierowanie