Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wrócę do domu za kilka dni to pojde na stację diagnistyczna i sie o to zapytam. Swoim pytaniem rozpetalem dyskusję. nie pytalbym się o to ale przez swoją pierdolowatosc wyłączyłem na chwilę czujniki cofania nie wiedzac, że mam za soba slupek ok 1,5 m wysokosci. samochód się bujnal z luzu do tyłu i pekł zderzak i mam dwie. wgniotki małe na wysokości lampy w klapie. prdkosc żadna, doslownie odpuszczenie hamulca na lekkiej górce. Gdybym miał ta belke uszkodzilbym tylko zderzak i tak to powinno wyglądać. a bez tej belki zderzak pekl wyjechal z sanek, slupek doszedl do klapy i lampy... [automat-usunięto wulgaryzm] i kilka stowek w plecy.
tak kolego rodzynek ale to mkI . w mk II już inne. np mocowania.
Ok, racja.

Nie mam MK2, ale porównajcie sobie obrazki dwóch belek:
- bez haka: 7M3807305J
- z hakiem: 7M3807305H

Pewnie szybciej i łatwiej wynajdziecie różnice.
siema czy ktoś dolewa olej 2t do ropy i w jakich ilościach i jakie są tego skutki pozdrawiam
(09-08-2016 18:06)jaro211 napisał(a): [ -> ]siema czy ktoś dolewa olej 2t do ropy i w jakich ilościach i jakie są tego skutki pozdrawiam


http://vw-clubpolska.pl/index.php/topic,1893.0.html tu poczytaj bo bylo o tym rozmawiane.
ravenol scooter 2t semisyntetyk ok 1:250 . Skutków ujemnych się nie spodziewam. Skutków dodatnich nie zauważyłem. Ale z tym chyba jak z tranem... w dłuższej perspektywie.
Szybkie pytanie:
Czy przy wynianie sworznia wahacza przód trzeba robić zbieżność?
Nie potrzeba.
Zawsze jak jest ingerencja w zawieszenie to trzeba sprawdzić zbieżność a jak coś grubszego to i geometria.
(10-08-2016 16:27)Bogos napisał(a): [ -> ]Nie potrzeba.

Dzięki, chciałem się upewnić



(10-08-2016 16:29)andrew7800 napisał(a): [ -> ]Zawsze jak jest ingerencja w zawieszenie to trzeba sprawdzić zbieżność a jak coś grubszego to i geometria.

Tak, masz rację, ale w tym wypadku masz sworzeń bez możliwości regulacji (co już doczytałem)
andrew7800
A co tam na sworzniu wyregulujesz?????
Przekierowanie