Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Koledzy moze ktos podpowie co to moze byc za usterka mojej Alhambry.
Nastepuje jak jest auto rozgrzane jadac po drodze asfaltowej.
Podczas dodawania gazu uklad napedowy drży jakbym jechal po bruku(lub po pasie awaryjnym) odgradzającym pobocze.
Jak puszcze gaz drgania,halasy milkna.Jak dodam przychodza.
Nie zawsze sie to pojawia,nie wiem od czego to zalezy.Pojawia sie w predkosciach 90km/h wzwyz.
Stawiam na opony,przeguby itp.
Jakies sugestie.
Najpierw zacznij od sprawdzenia stanu opon lub felg. Może trafiłeś jakąś dziurę i któreś koło trzeba na nowo wyważyć?
Mysle zalozyc zimowki,gdyz innych nie mam,lub z busa wzmacniane zaloze i sprawdze czy bedzie to samo.
Jak bedzie to szukamy dalej....
Na 95% przeguby u mnie był taki obiaw jak u ciebie po wymianie półosi jak reką odjąłSmile
(12-10-2014 01:09)empoli71 napisał(a): [ -> ]Na 95% przeguby u mnie był taki objaw jak u ciebie po wymianie półosi jak ręką odjąłSmile
dokładnie, zgadzam się z przedmówcą w 100% także to przerabiałem , poszukaj na forum jest tego trochę o tym
przegub moze byc ale jak mocno sie nasila przy dodawaniu gazu czy jadac pod góre to raczje sklaniam sie do lozyska podpory.
U mnie te same objawy były przy walniętym przegubie. Na zakręcie nie hałasuje?
Nie zauwazylem aby na zakretach halas byl.Jesli chodzi o przeguby to ktore tak powoduja ? wewetrzne czy zewnetrzne ?
A te łożysko myslicie o tym na pol osi tak,tak zwana podpora tak ?
Kurde myslalem ze auto bedzie juz smiagac,a tu nastepna niespodzianka.
Koledzy a moze to byc tez wymiana lozyska nad amorkiem a miedzy karoseria,gdyz ktos mi mowil ze tam tez cos siada.Przewaznie we francuzach.
Przeguby zwenetrzne to mozesz sprawdzic kola na maxa w prawo lub w lewo i pruboj tak ujechac kilka metrow (czyli te zakrety).To lozysko to mieli chlopaki na mysli czytli podpora.Lozysko na Macpersonie to raczej przy skretach bedzie strzelalo na sprezynie (mozesz sprawdzic na sucho krecic prawo lewo). A kola masz dokrecone??
Koledzy czy po wymianie półosi i tego przegubu z frezem co idzie do skrzyni, poduszki skrzyni biegów należy jeszcze coś wymienić żeby to cholerstwo przestało szurać i stukać ???
jak chce na równym gazie jechać np. w korku, aby utrzymać 15 km/h to strasznie szura, przy stałym przyśpieszaniu i zwalnianiu ( na biegu oczywiście ) nic a jak odejmę gazu w trakcie przyśpieszania do zmiany biegu to jest takie PUK ( Smile ) . Muszę nawet lekko na gazie przytrzymać aby bieg wszedł " jak w masło '' . Pomocy !
Przekierowanie