Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy w Sharanie polift występowały całe czerwone podświetlenia zegarów jak w Alhambrze ??.
Nie, VW miał swoje niebieskie zegary a potem przeszli na białe.
Mam problem
od kilku dni .
Bardzo długo i ciezko odpala
nie słysze brzeczenia po przekreceniu zapłonu . Jestem w niemczech i mam ograniczony dostep do neta. M.in doczytałem o pompce paliwa w baku. Dostałem sie do baku od góry ale niestety tam jest tylko kabelki do wskaznika poziomu paliwa i jest smok.W filtrze paliwa jest paliwo w wezyku paliwa (przezroczysty przewód)jest jedna dwie malutkie bąbelki powietrza.Jak odpali to oczywiscie kopci nieprzepalona ropa.
Moje pytanie czy jakas pompa paliwa wystepuje w tym modelu (1.9 110km 98 rocznik silnik afn) jak tak to gdzie jej szukac lub ewentualnie jaki przekaznik za to odpowiadac moze ,(bo przypomne ze nie słychac zadnego buczenia po przekreceniu zapłonu a takowy zawsze wystepował)
Dziekuje z góry za wszelkie podpowiedzi najlepiej aby to nie było nic powaznego
Nie masz jak odczytać logów? W jakim regionie jesteś?
niestety nie mam jak odczytać logów pracuje tu od niedawna nie znam języka a tu gdzie mieszkam to wioska
56479 SECK
Nadrenia
Witam.

W modelach z pompą VP nie ma pompki wstępnej w zbiorniku więc jej nie szukaj, do sprawdzenia/przelutowania/wymiany przekaźnik 109 i 405 (jeśli występuje, bo nie zawsze jest) oraz do sprawdzenia zawór odcinający N109 wkręcany w pompę.

Pozdrawiam
dzieki
jutro bądz pojutrze zajrze w te przekaźniki i przyjrzę się zaworowi n109
dziekuje
ale tez czekam na dalsze sugestie jeśli takowe jeszcze istnieją
Jesli masz BSI w komorze z bezpiecznikami to przekaźnik 109 siedzi za nim dość głęboko. Trochę utrudniony dostęp. Jesli nie ogarniesz sprawy na miejscu to zeby auto odpalało od strzała potrzebujesz Plaka w sprayu. Po prawej stronie od silnika masz plastikową rurę z wężykiem do kompa. Obok w tej rurze masz czujnik. Zdejmujesz zabezpieczenie , wyciągasz czujnik i robisz delikatnie psik do srodka rury i odpalasz auto. Metoda dobra na krótko do momentu powrotu do kraju ale skuteczna.Wink
Na tej grubej rurze z fotki masz kostkę z czujnikiem. To tam robisz psik
[Obrazek: hqdefault.jpg]
Witam mam kilka pytań... posiadam galaxy FL 2000r potrzebuje wymienic ramki w szybach drzwi w zasadzie chyba wszystkie.... czy ze starszego modelu lub innych np sharana będą pasować? i pytanie nr 2 zastanawiam sie nad nakładkami na progi zewnętrzne czy do galaxy podejdą te z seata i VW ?
Nakładki powinny podejść, przecież tutaj nic nie zmieniali z wyglądem. Ramki szyb raczej też powinny pasować nic się nie zmieniło z wyglądu.


Pytanie czy ktoś może sprawdzić czy po odpaleniu zimnego samochodu. włączeniu świateł dmuchawy itp grzeje się alternator? Jeżeli tak to po jakim czasie. Jak bardzo jest gorący? I jeszcze pytanie, jakie jest napięcie na wolnych podczas wyłączonych prądożernych urządzeń i po ich włączeniu?
Przekierowanie