Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Może ktoś robił - ile może kosztować wstawienie i pomalowanie reperaturki błotnika przedniego u nas w autach? Bez cieniowania, odciąć chcę po linii i zabezpieczyć folią bezbarwną, co by od kamieni chroniła..
Nadkola mam ok - brzegi same, ale w miejscu gdzie lecą kamienie spod koła już coś widać.

Chodzi o część z załącznika. Pytanie czy nie lepiej/łatwiej od razu wstawić cały błotnik? = mniej roboty/rzeźby ze spawaniem. Chociaż patrząc na szybki (trójkąciki) może nie być to takie łatwe. Pojawiły się pierwsze ogniska korozji, chciałbym je usunąć "na śmierć" Smile

Przerabiał ktoś temat?
Ja robiłem u siebie. Ceny ci nie podam bo robiłem to przy okazji innej szkody po znajomości. Generalnie to one od dołu rdzewieja raczej przez wodę i błoto zalegające w środku niż od kamienii. Da się to zrobić bez zdejmowania całego błotnika. Ja u siebie mam jeszcze psikniete barankiem i zakonserwowane od środka dużą ilością środka do profili zamknietych. Błotniki używki będą w takim samym stanie. Ori błotnik w ASO kosztuje 2200 zł a zamiennik to dziadostwo. Jeżeli bez lakierowania całego elementu to może się zmieścisz w kwocie 500zl. Chociaż to zależy od miasta.

I jeszcze jedno te reperaturki trochę różnią się od Ori błotników. Ja jeden mam Ori nowy z ASO a w drugim reperaturke i ta dola linia przegięcia jest nieco inna. W Ori jest to bardziej obłe a w reperaturce kanciaste.
Witam mam problem z pilotem przestał działać nie otwiera i nie zamyka i nie wiedzieć czemu tak się stało próbowałem go wczytać ale beż powodzenia dodam ze działał. Po wyjęciu baterii leżał sobie jakieś półtora miesiąca beż baterii i już nie zadziałał dioda miga w pilocie ledwie ale miga bateria jest nowa ma 3, 3 na mierniku pomocy proszę !!! co mam z tym zrobić pozdrawiam serdecznie wszystkich
A odpala auto?

Może spróbuj go zakodować do otwierania raz jeszcze? Po woli i na spokojnie, krok po kroku. Sądząc po wypowiedzi, to alby zły, albo przerażony tym jesteś.. bez emocji na spokojnie, i kup jeszcze jedną baterię może.
Bateria jest na 100 % dobra zmieniałem 3 i wszystkie są nowe i mają napięcie 3,3 v 3. 27. Auto pali bez problemu na nim . Mam drugi pilot scyzoryk, nim otwieram auto . Kodowanie robię tak , wkładam kluczyk do zamka w klapie bagażnika ponieważ tylko tam jest zamek , przekręcam kluczem 3 razy w lewo i w drzwiach zapala się dioda na stałe jakieś 10 , 15 sekund i naciskam w pilocie ale się nie łączy . może coś źle coś robię ?
Po pierwsze jak masz taki pilot z kluczem jak na poprzednim poście to masz w nim dwie baterie CR 2016 a nie jedną. Drugą zasłania blaszka z wypustkami. Jesli scyzoryk to jedna bateria CR 2032.

Co do procedury kodowania pilota to oba koduje się tak samo. Jak zakodujesz jeden to drugi straci kodowanie. Jeśli pilot sprawny to kodujesz tak. Klucz w zamek i na spokojnie 3x w lewo czyli otwieranie, zapala się kontrolka w drzwiach i wciskamy na pilocie i trzymamy jeden przycisk i jednocześnie 3x wciskamy drugi po czym oba puszczamy. Dioda w drzwiach i w kluczyku mignie kilka razy potem drygi klucz tylko wciskamy i trzymamy jeden przycisk i 3x wciskamy drugi i oba puszczamy. Migną diody w kluczu i drzwiach. Czekamy az dioda w drzwiach zgasnie i mamy zakodowane oba klucze. Wink
Może też być że masz wygniecione przyciski na obudowie lub zimne luty w pilocie i wtedy się nie zakoduje
WIELKIE DZIĘKI !!! DZIAŁA 2 BATERIE POMOGŁY , POZDRAWIAM WSZYSTKICH RAZ JESZCZE I ŻYCZĘ MIŁEJ NOCY
(05-03-2019 14:59)Sianko napisał(a): [ -> ]ma ktos moze jakies pomysły albo dojscie do ori czesci potrzebuje uszczeliki spryskiwacza tylnej klapy 99rok ten u góry w vw servisie mówia ze czesc jest juz nie dostepna Sad

Witam.

W oryginale uszczelka występuje razem z dyszą i tu masz do kupienia https://allegro.pl/oferta/dysza-spryskiw...6881139571 , jeśli za drogo, to kupujesz kawałek gumy i wycinasz sam.

Pozdrawiam
(06-03-2019 19:49)Niemago napisał(a): [ -> ]I jeszcze jedno te reperaturki trochę różnią się od Ori błotników. Ja jeden mam Ori nowy z ASO a w drugim reperaturke i ta dola linia przegięcia jest nieco inna. W Ori jest to bardziej obłe a w reperaturce kanciaste.

Ano właśnie widziałem, i chyba "dziurki" do przykręcenia nadkola nie ma...
Reperaturek raczej w ASO nie będzie?
Dzięki wielkie.
Otwory wszystkie są w reperaturceSmile tylko to przegięcie jest nieco inne. W ASO tylko cały błotnik.
Przekierowanie