Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Szanowni, mam taką łamigłówkę do rozwiązania: klosz lampy przedniej ubrudzony żywicą. Czym zmyć,żeby rozpuściło żywicę, ale nie klosz? Mam stracha...
słyszałem o takim sposobie aby potraktowac to masłem, - posmarować i po godzinie zmyć roztworem amoniaku (4 łyżki amoniaku, łyżka soli). nie wiem jak amoniak na lampy podziala
żywica powinna też dać się usunąć spirytusem, eterem, terpentyną lub benzyną. - one nie powinny nic plastikowi lamp zrobić .
Miałem podobny problem latem lecz na karoserii i szybach, gdyż moja sosna lubi pluć żywicą na samochód ....
Jak była grubsza zawartość żywicy to zdrapałem delikatnie nożykiem, a resztę rozpuszczalnikiem na waciku, ale delikatnie, żeby nie uszkodzić lakieru i ładnie wszystko zlazło.
Ja słyszałem o zagrożeniu żywicy i na zimno ściąganiu.
Witam wszystkich tak ostatnio kupilem okulary przeciwsłoneczne wiem ze nie mamy pory teraz xd ale zaczolem rozmyslac czy w shariku mk1 jest mozliwosc zamontowania schowka tej kieszeni na okulary w miejscu nad kierowca moze ktos cos juz modził i ma jakies pojecie w tym temacie ?Pozdrawiam
Witam

Potrzebuje nasmarować prowadnice drzwi, czy jest coś odpowiedniejszego niż biały silikonowy ?

Pozdrawaim
Koledzy jaka jest różnica pomiędzy dogrzewaczem d5wz a d5ws ??
Budowa to sie prawie ze niczym nie roznia. Pierwszy to dogrzewacz drugi to postojowe ogrzewanie. Postojowe ma troszke inny sterownik bo jest wyjscie na pompke wodna przy piecu. To mozna sobie bardzo prosto dorobic.
(14-12-2016 12:37)billykrakow napisał(a): [ -> ]Witam

Potrzebuje nasmarować prowadnice drzwi, czy jest coś odpowiedniejszego niż biały silikonowy ?

Pozdrawaim

Nie. To najodpowiedniejszy smar w tym przypadku.
Generalnie to bez znaczenia jaki smar. Chyba ze wzgledy estetyczne. Ja bym to odrobina oleju potraktowal by weszlo w zawias a potem pedzel i smar nalozyc lekko.
Przekierowanie