Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie. Dostępne są zawsze wersje dwu jezyczne. Kupując w de mamy wersje angielska i niemiecką pełna z licencją. Żeby mieć po polsku nie trzeba kupować fejsa znowu za 2000 tylko wystarczy zakupić do naszego niemieckiego licencje polską za równe 800 zł. Tracimy wtedy wersje niemiecką ale mamy polską.
(04-06-2016 14:52)wesol napisał(a): [ -> ]Ściągnąć możesz ale do niczego się nie nada. To program i kabel w jednym. Kupujesz kabel razem z licencją z programem. Chinczyki tylko robią klony działające na jakiejś tam wersji ale nie są to ori tylko klony.

Ale śmigają Wink

W sumie mam ori viakena którego wcześniej używałem z 311... mógłbym go odsprzedać za " flaszkę "... ale wolę zostawić w razie " W " gdyby VCDS 12.12 się " uwalił "... a to chwila zapomnienia Wink
(04-06-2016 18:32)wesol napisał(a): [ -> ]Nie. Dostępne są zawsze wersje dwu jezyczne. Kupując w de mamy wersje angielska i niemiecką pełna z licencją. Żeby mieć po polsku nie trzeba kupować fejsa znowu za 2000 tylko wystarczy zakupić do naszego niemieckiego licencje polską za równe 800 zł. Tracimy wtedy wersje niemiecką ale mamy polską.

A ile kosztuje w DE VCDS ? Po " przerobieniu " na wersję PL za 800 zeta jest dożywotnia aktualizajca ?
Opłacać ci się nie będzie. To jedna klika i to ze dla nas koszt 2000 zł to dużo to dla Niemca juz około 500 euro to nie jest pensja całą tylko nawet nie tygodniowka.
(04-06-2016 22:55)wesol napisał(a): [ -> ]Opłacać ci się nie będzie. To jedna klika i to ze dla nas koszt 2000 zł to dużo to dla Niemca juz około 500 euro to nie jest pensja całą tylko nawet nie tygodniowka.

Wtrącę pare słów ode mnie. Zwykły prosty Niemiec zarabia 8,50-8,80€brutto na h. Czas pracy to tygodniowo 37,5h. I zależne w jakiej klasie podatkowej jest niemiec lub obywatel Niemiec, przeważnie klasa 1 i 3. Pierwsza zarabia mniej niż 3, ale na koniec roku dostaje większy zwrot podatku. I 500€ to pól pensji prostego obywatela Niemiec. 500€ na tydz, to klasa wyższa, nie wysoka. Wysoka zaczyna się od 23€brutto kończąc na 65€ za h (max 8h na dzień) x 37,5h. POZDRAWIAMSmile

Gdzie szukac przyczyny nie otwierającej się tylnej prawej szyby? Nie słychać nawet klikania i silniczka. Wiązka miedzy drzwiami a słupkiem? Czy to z kluczyka czy z centralnego otwiera sie tylko 5szyb, tylna prawa nie. Żadne przełączniki nie reagują na otwieranie prawej tylnej szyby.
raczej mam na mysli niemca rodowitego nie patałącha z wschodu. Jelsi ktos jest kumaty z umiejetnosciami i wyksztalceniem to dobrze zarobi. Ile zarabia niemiecki mechanik?? jakie sa stawki godzinowe mechanika niemieckiego albo lepiej elektryka samochodowego niemieckiego?? Unas tez sa prace za 1800 zl miesiecznie w jakims molochu no i zarobki duzo lepsze jak masz umiejetnosci, uprawnienia i myślisz przede wszystykim. Ja pracuje na magazynie, mamy cztery suwnice, sztaplarki, dzwig 15 tonowy itd. Mimo ze pracuje na hali to zarobki jak to mowi moj kierownik mamy kierownicze. Mój kierownik ma wyplate na reke pięciocyfrową mimo ze ma wyksztalcenie zawodowe. Ja zarabiam dwa razy tyle co zarabialem jako mechanik w aso. Mozna? mozna. Owszem prosty niemiec zarabia i 8 euro ale i tez prosty polak zarabia po 10 zl a jakis cieć w biedronce co tam pilnuje ma tam pewnie ze 6 zlotych na godzne.

Podstawa to kabloteka w "trąbie slonia" tam musisz zaczac szukac.
(05-06-2016 09:09)SebaWob napisał(a): [ -> ]Gdzie szukac przyczyny nie otwierającej się tylnej prawej szyby? Nie słychać nawet klikania i silniczka. Wiązka miedzy drzwiami a słupkiem?

Tak jak Ci napisał wesol. Kabelki w peszlu pomiędzy drzwiami i słupkiem.

Ja miałem tak w obu tylnych. Wymieniałem od wtyczki do miejsca za głośnikiem. Tzn. tam ucinałem i wstawiałem kabelek z pinem. Nie naprawiałem w miejscu przerwania w peszlu.

Na ostatnim zdjęciu ktoś przede mną tak naprawił, że musiałem poprawiać.

Polecam więc wymienić kabelek od wtyczki do miejsca za głośnikiem.

[Obrazek: f5b7784f03e9.jpg]
[Obrazek: 4cd9b1b3da9e.jpg]
[Obrazek: 84c711173e37.jpg]
Jedno z moich ulubionych miejsc w szariku !! DodgyDodgy
2 razy pourywane kable naprawiałem, czeka mnie 3 raz, bo głośnik nie działa w drzwiach ... kto to wymyślił, żeby te kable były tak naciągnięte, bez komentarza...
Tylne przelotki to pół biedy. Najgorsze przednie bo potrafią same drzwi dotykać przelotek i je powoli niszczyć ciąć kable niewidoczne. Kto nie wierzy to nich sprawdzi organoleptycznie. Chyba inżynierowie z vw w tym modelu sie zbytnio nie postarali.
@peters u mnie z przodu jak pierwszy raz tam zaglądałem, to wyglądało jak gdyby ktoś to specjalnie kombinerkami uciął i delikat rozcięta izolacja, masakra ....
Ja u siebie w starszym modelu z 97 roku sprawdzałem co 3 miesiące stan tych przewodów. Myślałem że jak kupię auto o 10 lat młodsze to będzie lepiej no i klops bo nie upłynął miesiąc od zakupu nowszego modelu a juz grzebałem w przelotkach.DodgyDodgy
Dobrze że wiemy o takiej wadzie ale są też użytkownicy co jeszcze o tym się dowiedzą.Wink
Przekierowanie