Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Może słyszysz pompkę cyrkulacyjną płynu chłodzącego?
Jest niedaleko pompy hamulcowej. Tyle, że nie powinno bulgotać bo tam nie powinno być powietrza.

Pompa paliwa może się włączać ale nie będzie bulgotać. Nie wiem jak w innych silnikach ale u mnie pompa paliwa włąsza się na dwie sekundy po otwarciu drzwi kierowcy.
Pompka cyrkulacyjna ta przy podszybiu nie włącza się bo mam ją zrobiona na przycisk i załączam tylko gdy odpalam piec, zresztą mam diodę/kontrolkę pracy tej pompki. Chyba że jest jeszcze jedna o której nie wiem. Czasami przy porannym odpalaniu zakopci na biało ale nie zawsze i zastanawiam się czy nie zapowietrza się układ, dodam że odpala na strzał
Tak. Słychać. Pcha w przelewy, aż słychać przez chwilę bulgot-bardziej szum w zbiorniku. I takie miłe bzyczenie.Smile
A, że włącza się po otwarciu drzwi to już jest dziwne. Powinna włączać się razem z zapłonem na 2-3sekundy, potem często słychać świrujący wentylatorek, który zaciąga powietrze do klimatronika i na koniec włącza się pompka wspomagająca obieg chłodziwa. I poza pstrykającymi przekaźnikami nie powinno już nic hałasować. No chyba że Ebër zacznie startować... Wink
Co do klapki, to nic nie rwij tylko:
http://www.ukonesera.pl/vw-sharan-galaxy...-1837.html
Ten drucik co widzisz musisz wcisnąć palcem w siłownik i otwarte. Dlatego ten drucik właśnie jest wygięty. Do siłowniczka jest bardzo dobre dojście Jest umocowany na blaszce, przekładasz rękę górą i palcem wciskasz do siebie drucik, w tym wygiętym miejscu i po problemie. Nic nie rwij na siłę i nie podważaj bo szkoda lakieru, plastików i klapki.
Mnie to też dziwiło, że włącza się gdy otwieram drzwi ale tak jest.

Otwarcie drzwi kierowcy (innych nie) powoduje załączenie na chwilę pompy paliwa. Z tym, że to włączenie jest chyba zależne od ciśnienia w układzie bo jeśli otworzę drzwi, zamknę i po chwili znów otworzę to pompa nie zadziała. Musi upłynąć dłuższy czas...
Może w benzynie wstępnie pompuje po otwarciu drzwi, ale w dieslu raczej nie, przynajmniej u mnie jedynie na zapłonie ja słychać.
nie deisle tak nie maja.
Benzyny to miewaja roznie naprawde. Tradycyjnie to przy przekreceniu kluczyka pompuje az do nabicia cisnienia. Inne rozwiazania to pompowanie przy otwarciu drzwi ale tez nader czesto pompowanie jak krecimy rozusznikiem co tez wydaje sie dziwne. Oczewiscie pompki pracuja jak silnik pracuje ale to oczewiste chyba.
To dobrze że większość ma podobne objawy jak w moim galu Big Grin, jeszcze muszę zobaczyć jak to jest przy otwartych drzwiach.
Hej z jakiej firmy kupić pasek klinowy-wielorowkowy
Conti kładzie w ostatnich latach Vag na pierwszy montaż., Gates - robi teraz dobre zamienniki, w sensie dokładne. Masz jeszcze Bosch i Dayco, z któtymi ostatnio coraz słabiej(chyba przeniosły produkcję na daleki wschód). Zresztą to nie pasek rozrządu. Byle na długość pasował. I jazda.Tongue
(09-07-2015 12:59)dmusek napisał(a): [ -> ].....
Co do klapki, to nic nie rwij tylko:
http://www.ukonesera.pl/vw-sharan-galaxy...-1837.html
Ten drucik co widzisz musisz wcisnąć palcem w siłownik i otwarte. Dlatego ten drucik właśnie jest wygięty. Do siłowniczka jest bardzo dobre dojście Jest umocowany na blaszce, przekładasz rękę górą i palcem wciskasz do siebie drucik, w tym wygiętym miejscu i po problemie. Nic nie rwij na siłę i nie podważaj bo szkoda lakieru, plastików i klapki.

Dzięki kolego jesteś kozak ! Jeszcze ze dwie takie awarie i będę świadczył usługi serwisowe Wink.
Przekierowanie