Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Podczas ostatniej wizyty w serwisie i sprawdzeniu stanu auta mechanik powiedział, że mam już zbyt duży luz na... i tu właśnie pytanie o konkretną nazwę części - wygląda jak wał/flansza wychodząca ze skrzyni biegów i biegnąca w prawą stronę pod autem (wał kołnierzowy? jak sprawdzam w etce tak to wygląda).

Objawia się to przy puszczaniu sprzęgła, skrzynia daje napęd, ale czuć, że coś ma luz, pokazał mi to ów mechanik. Powiedział, żeby szykować się do wymiany, bo mogę pojechać gdzieś dalej i przy ostrzejszym ruszeniu stracić napęd.

Pierwszy raz się spotkałem z awarią takiego elementu - wspominał, że naprawa nie jest skomplikowana, robił ktoś coś takiego u siebie? Czy to usterka częsta przy tych motorach? Nie mogę nic znaleźć w szukajce pod hasłem "wał kołnierzowy".

Silnik 2.8 AYL
We wszystkich to jest. Temat walkowany w tdi tez konkretnie. Zregenerowac polaczenie i po temacie.
Wesoł, jak chłopu w polu - połączenie czego - od strony skrzyni czy drugiej? Na czym występuje luz? Jaki element do regeneracji, czy do zakupu nowy?

Czy luz powstaje na łączeniu wału przegubem elastycznym? Mechanik mówił raczej o luzie na "zębach" na tej ośce. Luz jest jak chcesz kręcić tym wałem a nie wzdłużnie o ile dobrze to opisałem.

Może inaczej - pod jakim hasłem szukać, poczytam, bo temat mi obcy.
Tak luz po luku osi obrotu. To sie nazywa polos podpory.
Bóg zapłać dobry człowieku.
'tolus24' - Dziękuję za odpowiedz.

Pytałem o różnice w zamkach, gdyż w okolicy mam dostęp tylko do części ze starego modelu.
Witam , czy sprezyny w przed lifcie od Vr6 sa niższe ?
Witam, pytanko czy do wymiany nagrzewnicy w Sharan polfit 1.8T potrzeba rozpinać układ klimy?
Pozdrawiam
(09-06-2017 08:42)marqs85 napisał(a): [ -> ]Witam, pytanko czy do wymiany nagrzewnicy w Sharan polfit 1.8T potrzeba rozpinać układ klimy?
Pozdrawiam

Niestety ale bedziesz musiał. Gdyby udało ci się odkrecic jedna śrubę na nagrzewnicy od przystawki co idzie w grodzię to byś nie musiał.Jest to niestety nie wykonalne bo tą śrubkę dopiero można odkręcic po wyjęciu nagrzewnicy.SadSad
(04-06-2017 18:17)wesol napisał(a): [ -> ]Tak luz po luku osi obrotu. To sie nazywa polos podpory.

Od razu dajcie namiary na firmy co robia to na wieki. Gdyz producent sie nie popisal w tym przypadku. Wiem ze kiedys do T5 lub T4 w moich stronach w Toruniu robia cos takiego.
Przekierowanie