Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W ori to mozna obecnie szukac do sharanow po 2010 roku. Blache do sga z rocznikow od 2000 roku to raczej nie zaznasz.
(24-02-2017 23:16)wesol napisał(a): [ -> ]W ori to mozna obecnie szukac do sharanow po 2010 roku. Blache do sga z rocznikow od 2000 roku to raczej nie zaznasz.

Właśnie znalazłem drzwi w kolorze, koleś twierdzi, że igła nie malowane itd...
Ile w tym prawdy, nie wiem bo na żywca nie widziałem. Jeśli by mu wierzyć to była by okazja tym bardziej, że chce 500 + przesyłka. Więc ni jak ma to się do kosztów lakierowania. Tylko czy odcień będzie się zgadzał?
Lakier niby ten sam L041. Chodzi mi o wpływ warunków atmosferycznych na odcienie obu lakierów (różnice)
Może się różnić. Nie każdy dba tak samo o lakier. Ale nie mowione
Ja musze w swoim malnac maske przednia i gosc co mi juz pare rzeczy malowal powiedzial 700 zl za prysniecie. Cena nie jest taka sama za element.
(24-02-2017 23:37)lipa6 napisał(a): [ -> ]chce 500 + przesyłka. Więc ni jak ma to się do kosztów lakierowania. Tylko czy odcień będzie się zgadzał?
No powiem Ci że 500zł to solidna cena. No ale jak nie malowane to o odcień lakieru się nie bój. ewentualnie lekko przypolerujesz albo też i nie.
W ubiegłym roku tez kupowałem drzwi kierowcy.Płaciłem 200zł za gołe. Miały być nielakierowane w ori. Przyszły drzwi malowane i pogięte ze zbita szybą:huh:Nara

(24-02-2017 23:54)wesol napisał(a): [ -> ]gosc co mi juz pare rzeczy malowal powiedzial 700 zl za prysniecie.
Drogo tam u Ciebie wesol jak diabli.
Mi z malowanie drzwi lakiernik(dobry)powiedział około 2000.
1. Naprawa blacharska
2.lakierowanie uszkodzonego elementu
3.cieniowanie 2 sąsiednich elementów
3.polerowanie (całe auto.)
Oczywiście jest opcja pomalować u Pana Janusza w garażu osiedlowym za 350 Big Grin
Więc 500 za drzwi ( gołe) uważam za okazję, jeśli miały by być oczywiście w takim stanie o jakim mówi sprzedający.
Fota szkody w załączniku Wink
Kup sobie te drzwi i sobie sam wymienisz i będziesz miał najtaniej. Tylko trzymaj kciuki żeby te co kupisz nie były porysowane itp. Sprawdź sobie te drzwi przy kurierze. Lakier tak jak pisałem nie będzie się raczej różnił. Jest to baza pokryta lakierem bezbarwnym L041.
Jeżeli drzwi mają być założone pod kolor, bez lakierowania, to tylko i wyłącznie odbiór osobisty. Jeżeli zamawiasz z przesyłką to licz, że i tak będziesz musiał lakierować Smile Mówię z doświadczenia, sam swego czasu handlowałem używanymi częściami i wiem co się dzieje z przesyłkami, nawet porządnie zapakowanymi. Ewentualnie przesyłka pobraniowa, z opcją sprawdzenia zawartości przed odbiorem.
To racja, elementy blacharskie a w szczególności drzwi i maski, które są ciężkie mają raczej małą szansę przetrwania bez rys podczas transportu, chyba, że wysyłający zorganizuje obudowaną paletę - tyle, że to kosztuje.
Z resztą wiem, jak na składach używanych części traktują te elementy, tam z zasady się zakłada, że element pójdzie i tak do malowania.
Jedyna szansa to odbiór osobisty i to pod warunkiem, że drzwi są jeszcze na samochodzie.

Przesyłka z opcją sprawdzenia zawartości też nie wiele da. Później będziesz się szarpać z handlarzem dla którego drzwi były w idealnym stanie bo były całe, nie wymagały szpachlowania, nie było korozji... a lakier? "Panie, przecież i tak wszyscy malują...?
do audi 2 drzwi kupilem sprzedawca tak solidnie zapakowal ze nic sie nie stalo. a odpakowanie drzwi wrecz mnie wkurzalo. Zalezy od sprzedawcy. zadzwon zapytaj jak to pakuje. jak tylko w strecz to podziekuj panu ;]]
Przekierowanie