Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(21-01-2018 15:40)ULTRA napisał(a): [ -> ]
(21-01-2018 15:08)kotlet napisał(a): [ -> ]rura -wydech źle leży ??
Raczej nie nic nie było grzebane, odpięcie przeplywki też nic nie daje, przy załączonej klimie + przednia/tylna szyba dalej tak samo.
Może poduszka ta pod filterem powietrza, albo ten lizak na dole, chociaż w benzynie miałem inny objaw poduszki.

Ultra mam teraz dokładnie to samo a poduchy wymienione. Telepie silnikiem czy zimny czy ciepły czasem mniej czasem bardziej. Dodatkowo na ciepłym wolne obroty spadają do 800-816 wystarczy wyłączyć na 2 minuty i wracają do 860-900 by po kilku minutach znowu spaść do 800. Domniemania fachowców są różne od oringow i konektorów na pompkach, przez zużycie walka rozrządu aż do zapchanego kata
(21-01-2018 15:40)ULTRA napisał(a): [ -> ]
(21-01-2018 15:08)kotlet napisał(a): [ -> ]rura -wydech źle leży ??
Raczej nie nic nie było grzebane, odpięcie przeplywki też nic nie daje, przy załączonej klimie + przednia/tylna szyba dalej tak samo.
Może poduszka ta pod filterem powietrza, albo ten lizak na dole, chociaż w benzynie miałem inny objaw poduszki.
Cześć u mnie tez sa lekkie drgania i niedawno pewiej mechanik ocenil, że wlasnie lizak. Ponoć sprawdzić to można tak, ze jak poduszka(dolna-lizak) juz ma luz to można ustabilizowac te drgania próbując trzymając silnik mocno rękoma. Jeśli nasza siła wystarczy tzn ze to poducha, bo dwumasy walnietej czy padajacego wtrysku rekoma sie nie utrzyma. U mnie sie to potwierdziło bo bipy, korekty, mam wzorowe na próbie dynamicznej po naprawie podcisnień jest juz ok a silnik lekko drży, przy napieciu tej lapy przestaje...
Moze wrzucę jakieś wideo ze szklanką wody na desce to porównamy, u mnie naprawdę mocno drży, masaż fotela gwarantowany .....
Ostatnio wsiadłem do innego 1.9 na PD to u mnie jak w starym ciągniku w kabinie ....
Nie..... to u mnie drżenie widać ale na fotelu prawie nie czuć, wg mnie wogóle... potencjalny kupiec niby cos czuł, raz czuł, raz nie... takie tam targowanie
Właśnie wychodzę z pracy i to video z plynem w butelce tuz po odpaleniu silnika, temp - 1, zaczyna działać dogrzewacz. Wg mnie jezeli nawet sa drgania to typowe dla zimnego diesla. Po płynie w butelce nie widać, a butla wysoka więc gdyby naprawdę były to by bylo widać.
https://youtu.be/3GwQ0sB5A0I
No to u mnie słychać to tak Angry...... silnik zimny, ale to nie ważne, bo na rozgrzanym jest tak samo. Słychać drgania ramki wokoło radia z climatronikiem, schowek i tylny zagłówek, dodatkowo masaż tyłka i pleców z fotela ....


Wydaje mi się ULTRA że już masz przykoszonę dwumasę.Te dwumasy czasem potrafią się przyciąć i działaja połowicznie. Bieg wrzucisz itp ale drgania zostają.
MOZE być zatrata 2masa tez tak kiedyś miałem
Być może i dwumas ...Angry
Teraz z ciekawości ma ktoś w SGA założoną jednomasę od Valeo, jak to się spisuje - bo opinie na ten temat bardzo podzielone.
Nie chce wydawać 1,5k na nowy dwumas bo w planach mam pojeździć autem może z rok, a w przeliczeniu to będzie z ok. 15tkm. Zastanawiam się nawet nad jakimś używanym zestawem bądź samym kołem bez sprzęgła.
Uzywka to mkze byc skórka za wyprawkę, jak zacznie Ci kuleć to później samochodu nie sprzedaz, to sa takie pozorne oszczędności. no chyba, że ten jednomas Valeo podejdzie i będzie git.
Z Valeo jednomas ok 1k, dwumas od Sachsa ok. 1,3k.
Czy ma ktoś z forum założoną tą jednomasę w skrzyni [6] ?.
Przekierowanie