Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wlasnie tak z jednym zrobiłem ale straciłem na jego reanimacje 1h. I nie mam pewności ze sie nie skrzywił choc robiłem to na prostej szynie. Ale jeszcze ciezko chodzi wiec sobie darowałem dalsze jego przywracanie do użyteczności. Po prostu ponad 10 lat w pyle z klocków zrobiło swoje. Nic,na razie złożone i auto musi sporadycznie sie poruszać,mam troche roboty w domu,jak cos to zdejmę lewe przednie koło i sprawdze czy jest podobna sytuacja.
panowie, zaczęło mi coś walić u żony w szaranie w tyle, zwłaszcza na wybojach. Może być to sprawka poluzowanego amoru? pozdrawiam
Proponuję sprawdzić czy obie sprężyny tylnego zawieszenia wszystkie zwoje mają. U mnie tak się kiedyś zdarzyło, że pękła jedna na ostatnim zwoju i tarabaniło...
Drazek stabilizacyjny tez sprawdz.
Generalnie polecam przegląd zawieszenia. Amortyzator na pewno się nie poluzuje, ale tulejki i końcówki się wybijają, gumy rozłażą ....
można jakoś smarować zamki drzwi ? Ciężko mi sie otwierają, a z 2 drzwi musze zdjąć tapiceke, bo z zew. sie nie da otworzyć
oczewiscie ze tak. Ja tam co jakis czas dosmarowuje i lewarek zmiany biegow i linki i wybierak i zamki drzwi,zawiasy, prowadnice hamulcow i zaciski itd itd. Mozna wpsikiwac jakis tlusty odrdzewiacz szczykawą z olejem traktowac i pedzel ze smarem. Tego sie nauczylem na wstepie kiedys w oplu co mnie zdziwilo ze kazdy mechanik mial puszke ze smarem i pedzel.
czyli obejdzie sie bez zdejmowania tapicerki ? Kurde przez pasażerów mam 2 drzwi zepsute, bo zamiast powoli otwierać to szarpali i z zew. mi sie nie otwierają Sad
A tego to nie wiem ale pędzelkiem smaruje nawet ten ala hak w tym zamku w drzwiach. Smaruje się wszystko co generalnie pracuje w aucie jako część mechaniczna. Dosmarowuje przeguby nawet w łączniki stabilizatora daje czy końcówki drążków. A i jak już rozbebeszasz tapicerkę to mechanizm szyb przesmaruj.
(05-05-2016 17:11)wesol napisał(a): [ -> ]oczewiscie ze tak. Ja tam co jakis czas dosmarowuje i lewarek zmiany biegow i linki i wybierak i zamki drzwi,zawiasy, prowadnice hamulcow i zaciski itd itd. Mozna wpsikiwac jakis tlusty odrdzewiacz szczykawą z olejem traktowac i pedzel ze smarem. Tego sie nauczylem na wstepie kiedys w oplu co mnie zdziwilo ze kazdy mechanik mial puszke ze smarem i pedzel.
Wesol a jak smarujesz linki od zmiany biegow ? Masz jakiś patent na to ? Piszesz o wybieraku,masz na myśli to co jest nad skrzynia,czy przy lewarku ,obudowane plastikiem ?
Przekierowanie