Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
No wlasnie mi tez palant wbił na pierwszym przegladzie 1.6 t byłem teraz na 2 przegladzie po roku i chcialem zeby to wyprostowal, odpowiedz.. nie da rady juz tego zmienic bo nie ma na jakiej podstawie, stwierdzil ze w kwitach belgijskich oraz francoskich nie wpisuja wagi dla haka, i dlatego robia to w ten sposob ze od 4t odejmuja 2.4 i wychodzi ile ma miec przyczepa z hamulcem. Smieszne bo pytałem sie innego dniagnosty to zaraz powiedzial ze powinno byc 2t i on tak podaje do 1 rejestracji ale on tez tego nie moze zmienic bo powinien odkrecic ten co 1 przeglad robil a ja nie zwrucilem uwagi na to bo hak jest w planie dopiero

Kolegi rozwin troche temat z tym pismem, do kogo napisac i ile mniej więcej koszt. Mam taki wyciag z homologacji "chyba" w ktorym wszystkie wymiary i tak dalej sa wpisane al3 w jezyku belgijskim czy to wystarczy czy musze miec z jakams tam odpowiednia pieczatka
(05-10-2016 11:48)ULTRA napisał(a): [ -> ]Lata mi podłokietnik od fotela kierowcy, wiecie jak zdjąć ten maskujący okrągły plastik z boku bo szarpię i nie chce tego połamać, a mocno siedzi dziad.

Jest to zaślepka na wcisk. Żadnych ukrytych mocowań. Trzeba podważyć czymś, co nie narobi szkód. Próbowałbym też nicią dentystyczną.
(04-10-2016 23:54)andrew7800 napisał(a): [ -> ]
(04-10-2016 14:40)xspeed99 napisał(a): [ -> ]pytanko do posiadaczy SGA z silnikiem 1.9 tdi 110km

Chce zarejestrowac swojego sharana i bylem na przegladzie...

w kwitach z przegladu wpisali mi 1600kg (dopuszczlna masa przyczepy z hamulcem) 2 nie mogli bo w dowodzie auto ma całkowita masa dopuszczlna 4 t...

a samo auto 2.4t

do tego stwierdzili ze w wydziale komunikacji nie przejdzie...

jakto u was jest ??
Ostatnio znajomy przechodził podobny problem. Kupił auto z innego kraju gdzie miał wbite w dokładanym haku 1600 kg dla przyczepy z hamulcem.

Powinni dla 110 KM wbić 2000 kg dla przyczepy z hamulcem najazdowym. Wszystko zależy od tego co masz wbite w dowodzie i w jakim kraju to zrobiono.
Homologacja pojazdu pozwala na wbicie 2000 kg. Jeśli zakładasz hak teraz to taka waga powinna być wbita. Jeśli ktoś wcześniej wbił w dowód 1600 kg to nie można tego tak sobie zmienić. Żeby to diagnosta wyprostował to musisz pisać o wyciąg Swiadectwo z homologacji pojazdu i za to płacisz. Czeka się na taki papier miesiąc. Potem to już z górki Tak jak przy przerejestrowaniu auta.Wink
auto z belgi na nowych briefach i dopuszczlna masa calkowita czy jak to sie dokladnie nazywa 4000kg.. odjeli mase auta i wyszlo im 1600kg...

i pytam czy przejdzie 2000kg zebym nie jezdzil i nie robil z siebie idioty jak pojde im awanture zrobic Big Grin

auto haka w belgi nie mialo ja dopiero go zakladalem ...

w sumie w tym ich dowodzie zadnych scislych inf ie ma Big Grin
[attachment=4928]

powinni do masy pojazdu dodawać do osiągnięcia 4 ton a nie do DMC. Chyba ze dmc. masz 2,5 tony co jest nie możliwe jakiego byś tam wyposażenia nie. miał... no chyba ze wieżyczkę strzelniczą...
W Belgi tak jest że wbijają 1600 kg. Znajomy auto z tego kraju ma. Jedyna rada to wyciąg z Homologacji pojazdu jak pisałem i z tym kwitkiem można to tylko zmienić a więc jest otwarta furtka. Jak chcesz to zadzwonię do tego znajomka i dokładnie opiszę jak to procedurę załatwić.Wink
(05-10-2016 14:54)xspeed99 napisał(a): [ -> ]
(04-10-2016 23:54)andrew7800 napisał(a): [ -> ]
(04-10-2016 14:40)xspeed99 napisał(a): [ -> ]pytanko do posiadaczy SGA z silnikiem 1.9 tdi 110km

Chce zarejestrowac swojego sharana i bylem na przegladzie...

w kwitach z przegladu wpisali mi 1600kg (dopuszczlna masa przyczepy z hamulcem) 2 nie mogli bo w dowodzie auto ma całkowita masa dopuszczlna 4 t...

a samo auto 2.4t

do tego stwierdzili ze w wydziale komunikacji nie przejdzie...

jakto u was jest ??
Ostatnio znajomy przechodził podobny problem. Kupił auto z innego kraju gdzie miał wbite w dokładanym haku 1600 kg dla przyczepy z hamulcem.

Powinni dla 110 KM wbić 2000 kg dla przyczepy z hamulcem najazdowym. Wszystko zależy od tego co masz wbite w dowodzie i w jakim kraju to zrobiono.
Homologacja pojazdu pozwala na wbicie 2000 kg. Jeśli zakładasz hak teraz to taka waga powinna być wbita. Jeśli ktoś wcześniej wbił w dowód 1600 kg to nie można tego tak sobie zmienić. Żeby to diagnosta wyprostował to musisz pisać o wyciąg Swiadectwo z homologacji pojazdu i za to płacisz. Czeka się na taki papier miesiąc. Potem to już z górki Tak jak przy przerejestrowaniu auta.Wink
auto z belgi na nowych briefach i dopuszczlna masa calkowita czy jak to sie dokladnie nazywa 4000kg.. odjeli mase auta i wyszlo im 1600kg...

i pytam czy przejdzie 2000kg zebym nie jezdzil i nie robil z siebie idioty jak pojde im awanture zrobic Big Grin

auto haka w belgi nie mialo ja dopiero go zakladalem ...

w sumie w tym ich dowodzie zadnych scislych inf ie ma Big Grin
A może ty masz dopuszczalną masę zestawu?
u mnie w sharanie miałem 2 tony i diagnosta ma obowiązek zmienić skoro zrobił błąd , zobacz kolego pod maską z prawej strony(patrząc na silnik to z lewej)jest tam tabliczka na której są podane dane odnośnie masy,przeważnie mało czytelne są ale może się uda coś odczytać

[Obrazek: 257a4ef9dd0a.jpg]
Fajnie jakbys dopytal jak to zalatwic bo innej drogi juz nie mam

Wiec mam tak
F1 2430
F2 2430
F3 4000

G 1700
Q1 1570 q2 700

Auto z belgi
Nie zrobil blad. To co masz wpisane ze dmc 2430 kg itp to nie wplywa na nic. Diagnosta wpisuje to co ma na tabliczce znamionowej tu w tym przypadku na podszybiu. Ewentualnie z danych z ksiazek jakie maja na wyposazeniu na skp. Tu chodzi oto ze tabliczki i ksiazki podaja 1600 kg a producent wystawia homologacje na 2000 kg. Trzeba poprostu prosic producenta o odpis z wyciagu homologacji. Diagnosta wartasci nie wpisuje z czapy tylko na jakiejs podstawie albo tabliczki znamionowej albo homologacji.
Diagnosta nie może sobie wagi po swojemu liczyć i to wbijać. Najważniejsza jest homologacja pojazdu.
1. Jeśli wcześniej nie było wbitej takiej informacji w bref a na pierwszym przeglądzie w Polsce diagnosta wbił te 1570 kg to musi obowiązkowo to poprawić. To jest jego definitywna wina.
2. Jeśli wbite to było w Belgi to tylko wyciąg ze świadectwa homologacji to zmieni.
Tą drugą opcję miał mój znajomy. Jutro konkretnie napiszę co i jak robił żeby to grało.Smile
Przekierowanie