Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
z VP moze sie lekko roznic. Ale mowie byle by tylko wlasnie byla szczlenosc tu na laczeniu przy filtrze oleju i na turbinie. mozna te srubunki wymienic na inne, nawet inne polaczenia. Dac wąż elastyczny po calosci nawet i po temacie. W passacie B6 masz waz elastyczny nasuniety i nawet nie ma tam opaski jakiejs mocno skrecanej tylko taka smieszna sprezynujaca ktora lapkami rozginasz i sciagasz. Tam wielkich cisnien nie ma. Zreszta ja mam na elastycznym wezu zrobione u siebie w sharanie i jakos latam. Jakbym mial tak z ta rurka stalowa walczyc za kazdym razem to by mnie chyba krew zalala a turbo juz u siebie wyciagalem cos kolo kilkunastu. Ja w 15 minut wyciagam u siebie turbo z sharana.
Panowie, czy w AFN-ie jest jakiś zaworek zwrotny na przewodzie paliwowym, żeby się paliwo z pompy nie cofało?
Dzisiaj rano parę razy nie chciał zaskoczyć od strzała tylko kręcił i tak jakby za mało paliwa do zapłonu dostawał. Dopiero jak nacisnąłem gaz to zaskoczył. Teraz to znikło, pali normalnie.
W AUY jest na pewno .
Czy dolna czesc (zachodzaca na prog) przedniego lewego blotnika jest taka sama w sharanie mk1 i po pierwszym lifcie?
Koledzy, jak się demontuje boczną kratkę nawiewu "na twarz"? Na wszelki wypadek pokazuję o którą pytam:

[Obrazek: C24563249_5.jpg]

Znalazłem instrukcję na forum, ale tam stoi: "odczepić wylot za pomocą małego wkrętaka" - nawet nie napisali czy ten wkrętak trzeba sobie w oko czy w nos włożyć...

Kupiłem uchwyt na telefon dla pasażera, montowany do kratki, ale ma tak denny zaczep, że chcę spróbować jakiegoś innego mocowania - stąd moje dociekanie.
jeżeli chcesz wyciągnąć samą kratkę (tą część ruchomą góra-dół, prawo-lewo) to pochyl do dołu i jakieś haczyki włóż przez nią do środka po bokach i pociągnij wtedy wyskoczy.

A jeżeli całość to zacząć musisz od zdjęcia listwy ozdobnej pod nimi (jest wciskana w zatrzaski ale delikatnie wychodzi) i zobacz na necie w którym miejscu są blaszki od góry aby tam śrubokrętem jej pomóc się wyhaczyć.
Uprzedzam że lekko nie idzie.
Jak dla mnie to ta kratka jest tylko na wcisk i ma cztery zaczepy. Dwa na dole i dwa u góry.

[Obrazek: 4f03393f62e9.jpg]

[Obrazek: 3ba0406175d7.jpg]
Akurat ta nie jest od galaxy (przynajmniej tego).

Ale ta już tak (przykładowa fotka z alle..)

[Obrazek: ca400266480e9fcc943fcfbe818d]
[Obrazek: cf6423cb422988a1ac62fb347532]
Dzięki Koledzy,
wyjęcie samej kratki mi wystarczy. popróbuję niedługo.
Cześć wszystkim. Czy w Sharanie sam kasuje się przebieg dzienny po naliczeniu 2000km? Jestem w rozjazdach i zauważyłem, że przebieg nalicza się od nowa, ale nie do końca wiem dlaczego.
Przekierowanie